نگاهی به منطق “سعید روستایی” در دو کلیپ/ به چه دلیل وی شک دارد؟- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

خبرگزاری تسنیم- حمید صنیعی منش

پس از ابد و یک روز که یک اثر به شدت یک طرفه و در حال فروپاشی بود، این دفعه روستایی یک قدم با اهمیت به سمت جلو می‌آید. چه از لحاظ ساختاری و چه از لحاظ محتوایی فیلمی را ساخته هست که مخاطب را با همه تلخی‌های در جامعه آزار نمی‌دهد و توان ساخت کارهای بهتری را توسط یک جوان نشان می‌دهد.

البته در سکانس زندان کمی مبالغه و اغراق شده هست و فیلمساز به فضای ابد و یک روز که دارای نگاهی اصطلاحا اگزجره هست نزدیک شده، ولی در یک نگاه کلی کلیپ دارای کنایه و طعنه‌های پشت سر هم به فضای کنونی جامعه و دستگاه حاکم نیست. پلیس کلیپ، پلیس بی‌انصاف و بدطینتی نیست و در مقابل رشوه کوتاه نمی‌آید، دستگاه قضایی نیز دستگاه جور و ستم به تصویر کشیده نشده هست. البته تمام اینها در صف نقد اجتماعی به آسیب بزرگ اعتیاد و باندهای مواد مخدر به عنوان یک بلای خانمان سوز قرار گرفته هست ولی در نهان این نقد نگاهی ارتجاعی به مساله دارد که به چه دلیل امثال ناصر خاکزاد در جامعه متولد می‌شوند؟ ریشه‌های فقر و گرسنگی در طبقات فرودست جامعه و مسائل و مشکلاتی که وجود دارد و هر روز انسان‌های زیادی را روانه دادگاه و زندان می‌کند چیست و به چه دلیل باید در جامعه ما بوجود بیاید؟

متری شیش و نیم نشان داد که درصورتیکه نقد و شیوه آن در قالب یک کلیپ خوب ریخته شود، می‌تواند بدون آنکه سمت و سوی خاص و سیاسی پیدا کند هم مخاطب پسند باشد و هم نقد کند.

طبیعتا نقش سیستم و دستگاه نظارتی و حاکمتی همانصورت که در تمام دنیا وجود دارد در این خاک نیز هست ولی کلیپ علیه آن نمی‌تازد. ابدویک روز نیز فیلمی نمادگرایانه نیست که بخواهد در بطن خود اشاره‌ای خاص به شخص و نهاد خاصی داشته باشد ولی کلیپ متن و مطلوب و معیار هم نیست.

به چه دلیل که کلیپ در ابتدا و انتها سکانس اضافی دارد و از سمت دیگر هم در آخر سبب شده هست تا کلیپ از فضای سینمایی و پلیسی خود خارج شود و یکباره تبدیل به یک اثر ملودرام و احساسی شود. در حالی که درصورتیکه منطق کلیپ پلیسی و اکشن خود را حفظ می‌کرد می‌توانست به عنوان یک اثر خوب پلیسی در سینمای کشور باقی بماند.

این مساله نشان دهنده آن هست که فیلمساز هم اکنون یک پا در کلیپ قبلی خود دارد و هم اکنون می‌خواهد نقد اجتماعی را از نگاه درام و حسی بیان کند، همان چیزی که تقریبا در ابتدای کلیپ هم شاهد آن هستیم و نهایتا منجر به دوپارگی آن شده هست. در حالی که نقد اجتماعی با نگاه درام و حسی در کنار یک کلیپ پلیسی با زد و خورد و کشش بالا قابل جمع نیست و ساختار فیلمنامه‌ای آن را تهدید می‌کند.

این دوپارگی فیلمنامه‌ای و ساختاری همانصورت که تلویحا اشاره شد در محتوا هم هست. یکی به سمت نقد امروز ما نزدیک می‌شود و یکی هم به سمت تایید جایگاه پلیس و دستگاه قضا که در نبود آن‌ها فساد و تباهی می‌تواند جامعه را پرکند. ولی این فساد جمع شده در زندان‌های اداره آگاهی دارد منفجر می‌شود و دیگر جایی ازبرای حذف آن نیست. لذا کلیپ در یک نقد بن بست گیر می‌کند و باز ما شاهد فیلمی هستیم که پس آخر خود و مخاطب را در بی‌سرانجامی رها می‌کند.

علاوه بر نکات فوق باید یادمان باشد که تهیه کننده کلیپ در مصاحبه خود گفته بود در آخر کلیپ صمد (پیمان معادی) از اداره پلیس استعفا می‌دهد که این سکانس از کلیپ حذف شده هست. پس نهایتا کارگردان مانند کلیپ قبلی خود تیر خلاص را میزند ولی یا شورای وزارتخانه و یا نگاه تهیه کننده جهت کلیپ را عوض می‌کنند.

روستایی نگاهی ناامید کننده دارد ولی خود نسبت حتمیت این دیدگاه شک دارد. وی نمی‌داند که می‌خواهد اینگونه بماند یا همراه با نقد به سمت روشنی حرکت کند. وی گویا دچار جبری هست که اکثر هنرمندان و روشنفکران ما را گرفتار کرده هست. جبر تیرگی بر تقدیر اجتماعی ایران معاصر.

انتهای پیام/

دانلود آهنگ بابک جهانبخش زمستون

دانلود آهنگ قدیمی بابک جهانبخش زمستون

با ما همراه شوید در رسانه موزیک ترین / با دانلود آهنگ شنیدنی و به یاد ماندنی بابک جهانبخش به نام زمستون با تکست اصلی و کیفیت های متفاوت

Download Exclusive Music By : « Babak Jahanbakhsh – Zemestoon » With Best Quality , Direct Links And Lyrics In MusicTarin

دانلود آهنگ بابک جهانبخش زمستون

متن آهنگ زمستون بابک جهانبخش

—–|●♯♩♪♫♬♬♫♪♩♯●|—–

دیگه فایده ای نداره!!! نگو عاشقی و دلتَنگ…♯♫♪

مثلِ اون وقتایِ تو، منَم شدم یه تیکه ســنگ…♯♫♪

این افتخار بود؛ واسه من… بذارمِـت رویِ سرَم…♯♫♪

#از بابک جهانبخش

عکستو بوسـه بزنم؛ لایِ گُلایِ دفترم…♯♫♪

{ یادت میاد؟! میگفتم؛ فقط بمونی کافیه…♯♫♪

خندیدی و گفتی، برو خیــالتَم اضافیه!!…♯♫♪ } ۲ مرتبه تکرار

وب سایت موزیک ترین

{ دنیا چقدر کوچیک شده… یادِ ما هم میُفتی…♯♫♪

در حدِ من؛ تو نیســتی!! این جمله رو تو گُفتی…♯♫♪ } ۲ مرتبه تکرار

واسه دلِ سنگیِ تو، هزارتا نامـه دادم…♯♫♪

نخونده پاره میشدن، بازم اِدامه دادم…♯♫♪

چقدر برایِ دیـــدنت، پیِ بهونه گَشتم…♯♫♪

کوچیک شـدم؛ پیشِ دلت… دیگه ازت گذشتم!…♯♫♪

شَبا دیگه کارِ منه، خوندن کنـارِ پنجره…♯♫♪

شاید که عاشقِــت بشَم… اگه زمستون بگذره…♯♫♪

—–|●♯♩♪♫♬♬♫♪♩♯●|—–

بابک جهانبخش زمستون

نوشته دانلود آهنگ بابک جهانبخش زمستون اولین بار در موزیک ترین / دانلود جدیدترین آهنگ ها. پدیدار شد.

نخستین دوره جشنواره ملی پانتومیم ایران برگزار می‌شود- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گفته باشگاه خبرنگاران پویا، فاطمه کرباسی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با عنوان این خبر افزود: «مجوز برگزاری جشنواره پانتومیم، در چند سال گذشته، توسط اداره کل هنرهای نمایشی صادر شده؛ ولی به مرحله اجرا نرسیده بود که با پیگیری های صورت گرفته و همچنین مساعدت جناب آقای شهرام کرمی مدیر کل هنرهای نمایشی کشور، اخیرا مجوز برگزاری جشنواره پانتومیم صادر و مراحل اولیه ازبرای میزبانی از این رویداد با اهمیت هنری شروع شده هست.»

به گفته کرباسی، شورای سیاستگذاری جشنواره پانتومیم تشکیل و از چند هنرمند مطرح این عرصه درخواست برنامه عملیاتی و اجرایی شده و هم اکنون شورا در حال تحقیق پیشنهادها دریافتی هست و طبق برنامه وقت‌بندی شده، این جشنواره در آبان ماه سال‌جاری در استان زنجان برگزار می شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان هدف از برگزاری جشنواره میان المللی پانتومیم را تلاش ازبرای گسترش علم پانتومیم، حمایت از هنرمندان پانتومیم در راستای معرفی صحیح و علمی این هنر، تلاش ازبرای تولید آثار فاخر ازبرای حضور در صحنه میان‌المللی، آموزش و گسترش پانتومیم در ایران با استفاده کردن از ایجاد مرکزی رسمی ازبرای این هنربرشمرد و تاکید کرد: «در این زمینه با برگزاری جلسات تخصصی و کارشناسی با صاحب‌نظران، هنرمندان و دست‌اندرکاران، افق‌های مطلوبی ازبرای رشد و گسترش این هنر ترسیم شده و تلاش می‌کنیم تا استان زنجان به عنوان مرکز و قطب هنر پانتومیم در ایران شناخته و جایگاهش تثبیت شود.»

به گفته کرباسی پس از تصویب یکی از طرح‌های دریافتی ازبرای برگزاری جشنواره پانتومیم مهمترین برنامه ها و رخدادهای مربوط به جشنواره  به صورت مشروح عنوان می شود.

انتهای پیام/

دانلود آهنگ بابک جهانبخش رسمش نبود

دانلود آهنگ قدیمی بابک جهانبخش رسمش نبود

برای اولین بار در موزیک ترین بشنوید | دانلود آهنگ شنیدنی و نوستالژی بابک جهانبخش به نام رسمش نبود با متن و بهترین کیفیت ۱۲۸ و ۳۲۰

+ با پخش آنلاین

Download Exclusive Music By : « Babak Jahanbakhsh – Rasmesh Nabood » With Best Quality , Direct Links And Lyrics In MusicTarin

دانلود آهنگ بابک جهانبخش رسمش نبود

متن آهنگ رسمش نبود بابک جهانبخش

—–|●♯♩♪♫♬♬♫♪♩♯●|—–

رسمش نبود؛ تووو سختی ها توام یه جور عذاب شی!…♯♫♪

با رفتنت برایِ من، سوالِ بی جواب شــی…♯♫♪

قرار نبود، اولِ راه تَحمُّـلت تموم شه…♯♫♪

#خواننده قطعه: بابک جهانبخش

حالا که محتاجِ تواَم، بودنت آرزوم شه…♯♫♪

( باور نمیکنم!!! که تو همون توئه قدیمی…♯♫♪

همـــون رفیق گریه یِ، با خنده هام صمیمی…♯♫♪

وب سایت موزیک ترین

هرچی که داشتم، یه شـبِ رفتی ازم گرفتی…♯♫♪

دل خوشِ عشقِ تو شدم!! اونم با غَم گـــرفتی…♯♫♪ ) دوبار خوانده شود

امیدِ من، وقت غَمم پایِ دلم نموندی…♯♫♪

از توووو چشـایِ عاشقم، غُربتمو نَخوندی…♯♫♪

سـهمِ من از خاطره هات؛ گُل های پَرپرت بود…♯♫♪

رفتنِ بی خداحافظی؛ ضــربه یِ آخرت بود………♯♫♪

—–|●♯♩♪♫♬♬♫♪♩♯●|—–

بابک جهانبخش رسمش نبود

نوشته دانلود آهنگ بابک جهانبخش رسمش نبود اولین بار در موزیک ترین / دانلود جدیدترین آهنگ ها. پدیدار شد.

نمایشگاه فرهنگی کشورهای شمال اروپا در خانه هنرمندان برپا می‌شود- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گفته خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، نشست خبری نمایشگاه مشترک کشورهای دانمارک، فنلاند، نروژ و سوئد با حضور سفیران این کشورها، صبح امروز در خانه هنرمندان ایران برگزار شد.

در این نشست ورونیکا نوردلند مسئول فرهنگی سفارت سوئد، دنی عنان سفیر دانمارک، لارس نوردروم سفیر نروژ، کیونور وانتور سفیر فنلاند و مجید رجبی معمار مدیرعامل خانه هنرمندان ایران هم حضور داشتند.

این نمایشگاه قرار هست در حوزه های پوستر، هنر کودکان و حوزه چیدمان  از ۳۱ خرداد تا ۴ تیر ۱۳۹۸ در خانه هنرمندان ایران برگزار شود. نخستین هفته فرهنگ نوردیک چهار سال پیش در ایران برگزار شده و این دومین هفته فرهنگ نوردیک در ایران هست.

هر کدام از سفیران حاضر در این نشست به بیان توضیح هایی درمورد نمایشگاه پیش رو پرداختند.

دنی عنان سفیر دانمارک: در این نمایشگاه یکی از کارهای فرهنگی هست که در ایران در حال انجام شدن هست. هفته پیش فستیوال کلیپ های اروپایی برگزار شد. هنرمندان و موسیقی دانان دانمارکی با ایران آمدند و اجراهایی داشتند.

طراحی دانمارکی یک طراحی صنعتی هست که مبل و مان هم بخشی از این طراحی هست که در این نمایشگاه گنجانده شده هست. خرج ها هم میان کشورهای نوردیک تقسیم شده و بخشی از خرج ها را هم خانه هنرمندان تقبل کرده هست.

ما دو فستیوال کلیپ ایرانی در دانمارک داشته ایم و بسیاری از دانمارکی ها کلیپ فروشنده را دیده اند.
سفارت های ایران در تمام کشورهایی که الان اینجا هستند، سفارتخانه دارند و کارهای فرهنگی خودشان را پیش می برند.

لارس نوردروم سفیر نروژ: تعطیلاتی در اروپا هست که همزمان با برگزاری این نمایشگاه هست.

این تنها قسمتی از هنرها و فرهنگ مختلفی هست که ما داریم. در این نمایشگاه تلاش کرده ایم که توجه‌مان به ادبیات کودک باشد. این بخشی از انواع فرهنگ ماست.
این نمایشگاه یکی از کارهای ماست و کارگاه های آموزشی ماست. این ارتباط دوطرفه هست. این دفعه ارتباط یک طرفه هست.

کیونور وانتور سفیر فنلاند: در اینجا موضوع دیپلماسی عمومی مطرح هست. کارهایی در این نمایشگاه ارائه می‌شوند که در ایران قابل درک و معنادار باشد. فرهنگ جاده ای دو طرفه هست. ازبرای مثال مستندی درمورد یکی از شخصیت های فنلاندی ساخته شده که برداشت این هنرمندان از کارهای این هنرمند ازبرای مخاطب ایرانی هست.

ازبرای نخستین دفعه این مستند در ایران نمایش داده می شود. فنلاند در حال آماده سازی هفته کلیپ فنلاند در ایران هست. در آینده این هفته فرهنگی در ایران برگزار می شود. هدف از این هفته کلیپ، موضوع دیپلماسی عمومی و ارتباط میان بنیاد فارابی و بنیاد کلیپ فنلاند هست.
هدف ما این نیست که کارگردان و هنرپیشه از فنلاند به ایران بیاوریم. هدف ما آوردن تهیه کنندگان فنلاندی به ایران هست تا تشویق به کار کردن در ایران شوند.
همین الان یک محصول مشترک سینمایی میان ایران و فنلاند مشغول آماده سازی هست.

در قسمت دیگری از این نشست مجید رجبی معمار گفت: ما تمام رخدادهای خارجی و میان المللی که در خانه هنرمندان برگزار می شود را با سازمان ارتباطات فرهنگی و وزارت خارجه هماهنگ می کنیم. احتیاج به تعامل داریم و این تعامل باید دوسویه باشد. فعالیت های فرهنگی توسط رایزن های فرهنگی و سازمان فرهنگ و ارتباطات هماهنگ می شود.

وی ادامه داد: ما در کشورهای مختلف هفته کلیپ ایران را برگزار می کنیم. این هفته کلیپ توسط سازمان فرهنگ و ارتباطات شکل می گیرد. نمایش های ایرانی در اروپا در حال اجرا هستند که بخشی از این نمایش ها به صورت خصوصی و بخشی هم با هماهنگی مرکز هنرهای نمایشی. در حوزه تجسمی هم به همین ترتیب هست.

مدیرعامل خانه هنرمندان گفت: ما با معاونت میان الملل سازمان فرهنگ و ارتباطات در اتباط هستیم و البته با وزارت خارجه، تلاش می کنیم یک تعادل و توازنی را در این ارتباط داشته باشیم. با کشورهایی همکاری می کنیم که آنها هم ازبرای برگزاری رخدادهای هنری ایران در آنجا هماهنگ کنند. این کشورهای نوردیک همیشه از برگزاری رخدادهای فرهنگی سمت ایران در کشورهایشان استقبال کرده اند.
قسمت مبل و مان در اینجا به مفهوم طراحی داخلی و چیدامان داخلی حضور خواهد داشت.

رجبی معمار تاکید کرد: کشورهای شمال اروپا امکاناتی دارند که می تواند تجربه های خوبی ازبرای ما باشند. این کشورها از نظر خدمت ها اجتماعی و رفاهی در دنیا مطرح هستند. اقتصاد بسیار برجسته ای هم دارند که شیوه های اقتصادی شان هم می تواند ازبرای سیاستمداران ما مورد توجه قرار گیرد. در تمام سال های گذشته و پس از انقلاب رابطه متعادلی میان ایران و کشورهای شمال اروپا وجود داشته هست. در شرایطی که ما تحت فشارهای ناجوانمردانه هستیم، ابراز علاقه و پیگیری این کشورهای در این وقت مفهوم خاصی دارد و آن هم این هست که می خواهند با کشور ما تعامل داشته باشند.

وی گفت: ما باید در جریانی تعاملی باشیم. بنیاد سینمایی فارابی، خانه تئاتر و خانه موسیقی و انجمن تصویرگران ایران کارهای مشترکی با کشورهای شمال اروپا انجام می دهند. در حوزه تجسمی و ادبیات داستانی این کشورهای در رده بالایی هستند و تجربه های بسیار مفیدی دارند که می تواند ازبرای ما مورد توجه قرار گیرد.
دوستان نوردیک خرج ای به خانه هنرمندان پرداخت می کنند. البته اینجا ننشستیم که نوسانات دلار را با هم تحقیق کنیم. خرج ای که این کشورها به خانه هنرمندان می دهند، خرج ای فرهنگی و متعادل هست.
امروز بعداز ظهر نمایشگاه فرهنگی ترکمنستان را افتتاح می کنیم.

انتهای پیام/

هیأت انتخاب متون نمایش‌های کوتاه جشنواره فتح خرمشهر معرفی شدند- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گفته باشگاه خبرنگاران پویا، رابطه ها عمومی اداره کل هنرهای نمایشی خبر داد طبق عنوان دبیرخانه  بیست و دومین جشنواره ملی تئاتر «فتح خرمشهر» پانته‌آ پناهی‌ها (بازیگر)، ایوب آقاخانی (نمایشنامه‌نویس، کارگردان و بازیگر) و پیام فروتن (مدرس، طراح صحنه و کارگردان) ارزیابی و انتخاب متون قسمت کوتاه این دوره از جشنواره را عهده‌دار خواهند بود.

نتایج این قسمت، پس از ارزیابی هیأت انتخاب متون، دهه اول تیرماه عنوان می شود.

بیست و دومین جشنواره ملی تئاتر «فتح خرمشهر» به دبیری حمیدرضا آذرنگ، آبان ماه سال جاری در منطقه آزاد اروند برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

ساناز سماواتی: اسپانسرها پای رابطه ها را به تلویزیون باز کردند/ تهیه‌کنندگان ترجیح می‌دهند با بازیگران فالوور بالا کار کنند- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گفته خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم،‌ «مسافر»، «نود شب»، «زیر آسمان شهر» و «نقطه‌چین» جزو کارهای مطرح ساناز سماواتی بازیگر سینما و تلویزیون به‌شمار می‌رود. در عید نوروز با «شش قهرمان و نصفی» به تلویزیون آمد و این شب‌ها هم با مجموعه تلویزیونی «محرمانه» یک کار نوجوانانه ارائه داده هست. وی نقش مادر را در این مجموعه تلویزیونی شبکه سه ایفا می‌کند. سماواتی بازیگر نمایش کودکانه موزیکال هست و «بهترین سال‌های زندگی ما» احمد کاوری را هم ازبرای پخش از شبکه‌های تلویزیونی، آماده نمایش دارد.

این روزها علاوه بر بازیگری، بازرس انجمن صنفی بازیگران سینما و تلویزیون هست و اوقات فراغت خود را به مطالعه، ورزش و کنار خانواده بودن و کارهای حمایتی می‌گذراند. وی سفیر سلامت دانشگاه علوم پزشکی، سفیر هپاتیت در سازمان هپاتیت و سفیر تعاونی‌های صنایع دستی استان تهران هست. سماواتی در حوزه کودکان کار، حمایت از حیوانات شهری و محیط ‌زیست فعالیت می‌کند.

دلایل تأسف‌دفعه خانم بازیگر ازبرای کمرنگی بعضی از بازیگران

ساناز سماواتی بازیگری که هم اکنون مجموعه تلویزیونی «مسافر» سیروس مقدم وی در شبکه‌های سیما بازپخش می‌شود ولی مثل آن روزها نقش به امثال این بازیگرانِ فعالِ گذشته پیشنهاد نمی‌شود. وی هم اعتقاد به این کمرنگی دارد ولی با دلایلی که قدری تأسف‌دفعه هست، به چه دلیل که وی به‌خاطر داشتن مسئولیت بازرسی انجمن صنفی بازیگران سینما و تلویزیون خیلی دقیق‌تر و جزئی‌تر با بعضی از این معضلات، برخورد کرده هست.

سماواتی به خبرنگار خبرگزاری تسنیم گفت: ترجیح می‌دهم در شرایطی که رابطه ها جای ضوابط را می‌گیرد گزیده کار شوم. من بازرس انجمن صنفی بازیگران سینما و تلویزیون هستم و دارم می‌بینم که سیاست‌های انتخاب بازیگر و عوامل در گذشته فراموش شده هست. ما زمانی که کار بازیگری را شروع کردیم توانایی فرد در اجرای وظیفه‌ای که به وی واگذار می‌شد در بالاترین کیفیت، ملاک بود.

نمی‌بینید صدابرداری که کاربلد هست بر سر کار باشد

وی با اشاره به ضدارزش‌هایی که امروز ارزش شده‌اند، تأکید کرد: این مشکل و معضل تنها ازبرای منِ بازیگر به‌وجود نیامده بلکه در تمام حرفه‌ها و صنوف هنری ما وجود دارد، به این معنی شما نمی‌بینید صدابرداری که کاربلد هست بر سر کار باشد، اکثراً بیکارند! تصویربردار خوب و قدیمی در خانه نشسته و منشی صحنه حرفه‌ای هم خانه‌نشین شده و خیلی این حرفه‌ای‌ها را نمی‌بینیم. این نکته شاید یکی از آن ضدارزش‌هایی هست که این روزها ارزش شده هست.

از فقدان ضوابط در دنیای بازیگری رنج می‌برم

این بازیگر سینما و تلویزیون با ابراز اینکه “رنج می‌برم زمانی امروز بازیگر اسپانسر مُد شده هست”، تأکید کرد: یک معضلی که امروز به مُد در عرصه دنیای تصویر تبدیل شده و بسیار هم تأثیرگذار هست موضوع بازیگر اسپانسر هست که معنی آن را تا به امروز نفهمیده‌ام. در زمانی که ما شروع کردیم به کار بازیگری، آموزش‌های بازیگری استاد سمندریان را شرکت کردیم. جزو نخستین گروه کانون تئاتر تجربی در سال ۶۹ بودم و پس جلوی دوربین آمدم. ولی امروز همه‌چیز رابطه‌ای انجام می‌شود و من از فقدان ضوابط در دنیای بازیگری رنج می‌برم. ما یک استانداردهایی داشتیم و امروز به‌خاطر این فضای غیرتخصصی و غیراصولی رابطه‌گیم، این توجه به استانداردها و کیفیت فراموش شده هست.

به چه دلیل تهیه‌کنندگان دغدغه‌ فالوور دارند؟

سماواتی فالوورها را انتخاب‌کننده انتخاب بازیگرانِ امروزی دانست و اضافه کرد: این روزها هم می‌بینم و هم می‌شنوم که چقدر ازبرای تهیه‌کنندگان ما دغدغه شده کدام بازیگر چقدر فالوور دارد، عمدتاً هم بازیگرانی هستند که در ابتدای راهند و سابقه چندانی هم ندارند ولی به‌جهت فعالیت زیادشان در فضای مجازی پُرکارتر می‌شوند، چون تهیه‌کننده بیشتر ترجیح می‌دهد این فالوور زیاد بازیگر مجموعه تلویزیونی یا کلیپ سینمایی‌اش شود، چون ذائقه مخاطب هم به این سمت رفته و فروش و صرفاً مخاطب ازبرای تهیه‌کننده ما اهمیت دارد نه اینکه؛ آیا آن هنرمند از دانش‌های اولیه هنر بازیگری آن‌طور که باید و شاید برخوردار هست یا خیر؟ آیا این کاری که وی ارائه می‌دهد می‌تواند مولّد خوبی ازبرای انتقال مفاهیم درست به جامعه باشد؟

امروز اسپانسرها ازبرای صداوسیما انتخاب‌تکلیف می‌کنند

وی با انتقاد از انتخاب‌تکلیف کردن اسپانسرها ازبرای صداوسیما، گفت: ورود سرمایه و اسپانسرها به حوزه کارهای نمایشی خصوصاً در صداوسیما یک مشکل مضاعفی را پدید آورده، چون در گذشته کار می‌کردیم همه متمرکز از یک فرآیند و پروسه‌ای، دستمزدهایمان را دریافت می‌کردیم ولی امروز اسپانسرها انتخاب‌کننده‌اند. آن‌ها می‌گویند “من پول آوردم و من بازیگر و عوامل را انتخاب می‌کنم”. از طرفی با سفارش آدم‌ها و آشنایان خودش را پشت دوربین و جلوی دوربین حاضر می‌کند، بنابراین به‌دلیل ورود سرمایه و تزریق مسائل مالی، انتخاب‌کننده هست و خیلی از کسانی که اسپانسر هستند سواد کار ما را ندارند و بنابراین نمی‌توانند در حوزه دنیای تصویر کارهای تأثیرگذاری ارائه دهند، بنابراین تأثیرگذاری و محتوا هم در این ورطه، قربانی می‌شود.

می‌دانید به چه دلیل آی‌کلیپ آ‌‌‌‌ن‌قدر بیننده دارد؟

سماواتی با طرح این سؤال که به چه دلیل باید آی‌کلیپ این‌قدر بیننده داشته باشد، افزود: امروز مردم مرا می‌بینند از من تشکر می‌کنند به کارهای حرفه‌ای و نوستالژی که در شبکه آی‌کلیپ روی آنتن می‌رود، به‌همین‌خاطر هست که آی‌کلیپ آن‌قدر بیننده دارد، چون کارهای قدیمی را بازیگران حرفه‌ای، و نوستالژیک را کاربلدها کار کردند و مردم به من در کوی و برزن می‌گویند “شما به شخصیت کلیپ‌ها بوی زندگی واقعی دادید، تصنعی نبودید و صورت‌هایتان جراحی زیادی نداشت، تغییر فرم‌ آن‌چنانی نداشتید و سادگی در گیم‌تان بود؛ درست ازبرای نقش‌ها انتخاب می‌شدید و نه اینکه از روی رابطه و صرفاً چهره و فالوور!”، مجموعه تلویزیونی‌های قدیمی از کاربلدهای این عرصه بودند.

مادیات حرف اول را می‌زند و حرفه‌ای‌گری فراموش شده هست

وی با بیان اینکه امروز کسی تهیه‌کننده می‌شود که اسپانسر بیاورد، گفت: در زمانی که من کار بازیگری را شروع کردم یک تولید و جانشین تولید داشتیم. یک اصطلاح خاصی هست کسی که می‌خواست وارد عرصه تولید بشود سه سال تمام باید دستیار تولیدی کار می‌کرد تا آرام‌آرام ارتقاء پیدا کند. الآن فردی اسپانسر بیاورد عنوان تهیه‌کننده را به وی می‌دهند و می‌تواند کار تولید کند. حرفه‌ای‌گری به ورطه فراموشی سپرده شده و الآن موضوع مادیات ارجحیت بیشتری دارد و در آخر کار بی‌کیفیت تولید می‌شود. کارگردان را هم تحت‌فشار قرار می‌دهند که درصورتیکه بخواهد کارش را با دقت و درایت انجام دهد حتی تذکر می‌گیرد؛ به چه دلیل که این اسپانسرها عمدتاً می‌گویند “بگیر بریم”! سرعت بیشتر از کیفیت برایشان اهمیت دارد؛ این اتفاقات هست که بی‌کیفیت شدن و تهی شدن فضای هنری لطمه می‌زند، به چه دلیل که کار هنری لازمه‌اش صبوری و خلاقیت هست.

پول به اسپانسرها می‌دهند تا بازیگر بشوند

بازیگر مجموعه تلویزیونی «تولدی دیگر» داریوش فرهنگ درمورد معضل دیگر این روزهای بازیگری صحبت کرد که بازیگران پول می‌دهند تا در مجموعه تلویزیونی و کلیپ سینمایی گیم کنند. وی به خبرنگار خبرگزاری تسنیم، تصریح کرد: این روزها کنار انتخاب‌کننده بودن اسپانسرها، به‌کرّات به گوش من می‌رسد پول به اسپانسرها می‌دهند تا بازیگر بشوند، معنی‌اش این هست که “پول بدهید بازیگر شوید!”، این معضل بزرگی هست. زمانی مادیات وارد عرصه هنر می‌شود، به‌نظر من لطافت و قداست هنر تحت تأثیر قرار می‌گیرد و یک‌شکل‌ای هنر سفارشی می‌شود، ازبرای همین شاید همین تأثیرگذار بوده باشد و مد شده هست؛ متأسفانه اسپانسرها بازیگر می‌آورند و دو بازیگر خاص کار را به‌دست می‌گیرند و پس می‌گویند کار هم خوب شده هست، در حالی که ما می‌بینیم خیلی از هنرمندان مستعد خانه‌نشین شده‌اند و ازبرای آن نقش، مناسب‌تر بوده‌اند.

در این شرایط چه‌اصراری هست که پُرکار باشیم

سماواتی گزیده‌کاری را در بعضی اوقات پسندیده دانست که پیشینه و کارنامه قدرتمند و خاطره‌انگیز خودش را به‌خاطر تنها بودن در دنیای تصویر از میان ببرد، خاطرنشان کرد: نکته دیگر در روزهای کم‌کاری و کمرنگ شدن توجه به پیشینه و کارنامه هنرمند هست، به چه دلیل که کاربلدها هیچ‌گاه کار غیرحرفه‌ای انجام نمی‌دهند و عمدتاً با گروه‌هایی که الفبای اولیه کار را هم بلد نیستند فعالیت نمی‌کنند، به چه دلیل که هم به‌لحاظ فقدان هنر و هنرمندی رنج می‌برند و از سمت دیگر گروهی که تخصصی نباشد در ارائه تعهدات مالی هم غیراصولی رفتار می‌کند. در این شرایط چه‌اصراری هست که پُرکار باشیم؟ گزیده کار کنیم ولی با افرادی که در این حرفه صاحب شناسنامه‌اند و به اصول هنر و هنرمندی واقفند. امثالِ من بارها ازبرای گرفتن پول دردسر داشته‌ایم، به‌همین‌خاطر در خانه به مطالعه و ورزش کردن می‌پردازیم؛ توجه به خانواده را جدی می‌گیریم تا کارهای درست و اصولی پیشنهاد شود. هنرمند زمانی موفق هست و می‌تواند از کارنامه قدرتمند خودش دفاع کند که احترامش در دنیای تصویر حفظ شود. حتماً متن و کارگردانی خوب و سنجیده اهمیت دارد.

نقش‌های زیبایی ازبرای خانم‌ها نوشته نمی‌شود

وی در خصوص توجه به نقش و کاراکتر زنان در مجموعه تلویزیونی‌ها و کلیپ‌هایی سینمایی، گفت: یک نکته‌ای که ازبرای پیشکسوتان به یک معضل تبدیل شده گریبان نقش خانم‌ها را هم گرفته هست. همان‌طور که ازبرای پیشکسوتان آن‌طور که باید و شاید متن خوب نوشته نمی‌شود و کمتر کاراکترهای فرعی دیده می‌شوند، نقش‌های زیبایی هم ازبرای خانم‌ها نوشته نمی‌شود. در صورتی که زمانی خانم‌ها محور قصه‌های نمایشی بوده‌اند و بارها هم دیده‌ایم که مجموعه تلویزیونی‌ها یا کلیپ‌های زن‌محور چقدر موفق شده‌اند. البته بعضی اوقات هم به‌دلیل تعدد بازیگر، کمتر توفیق شده که من بازیگر نقش‌های مؤثر زنانه در سینما و تلویزیون باشم.

«بهترین سال‌های زندگی ما» تابستان به تلویزیون می‌آید

سماواتی در خاتمه با اشاره به یک مجموعه تلویزیونی تلویزیونی آماده نمایش، خاطرنشان کرد: در عید امسال دو مجموعه تلویزیونی تلویزیونی «شش قهرمان و نصفی» و «زندگی شگفت‌انگیز هست» از تلویزیون پخش شد که بنده در این مجموعه تلویزیونی‌ها حضور داشتم. در مجموعه تلویزیونی تازه احمد کاوری به‌نام «بهترین سال‌های زندگی ما» هم حضور دارم که تابستان امسال به تلویزیون می‌آید. البته تله‌کلیپ «رامینالدو» را ازبرای کودک و نوجوان کار کردم که آن‌هم قرار هست به‌زودی روی آنتن شبکه‌های سیما برود.

انتهای پیام/*

سوگل خلیق و نازنین احمدی با «وانهاده»- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گفته باشگاه خبرنگاران پویا، نمایش «وانهاده» به نویسندگی و کارگردانی امین بهروزی با گیم سوگل خلیق و نازنین احمدی از یکشنبه دوم تیرماه در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر روی صحنه می‌رود.

قرار بود بود این نمایش اواخر خرداد ماه روی صحنه برود. اکنون از یکشنبه ۲تیرماه در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر  روی صحنه می‌رود.

«وانهاده» پیش از این با همکاری کمپانی تئاتر «گلوب» گرجستان و با حضور نازنین احمدی و یک بازیگر گرجستانی تولید و به صحنه رفته هست.

امین بهروزی سال گذشته نمایش «روزهای بی‌باران» را در تئاتر شهرزاد روی صحنه برد و بیش از ۱۰۰ اجرای عموم در ایران و خارج از کشور داشت.

بهروزی تاکنون نمایش‌هایی چون «گستره سکوت»، «غروب بارانی بیست و پنج خرداد هفتاد و شش» ، «شوفاژنشین‌ها» و … را به روی صحنه برده هست .

انتهای پیام/

وحید فراهانی: «اوج» در مستندسازی بی‌رقیب هست- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گفته خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، وحید فراهانی مستند ساز کشورمان به مناسبت هشتمین سالگرد تاسیس سازمان هنری رسانه‌ای اوج در خصوص عملکرد این سازمان در سال‌های گذشته گفت: سازمان اوج در طول این سال‌ها همواره تلاش کرده هست تا میدان را به جوانان بدهد.

وی ادامه داد: تفکراتی که متاسفانه بر سازمان‌ها و ارگانهای فرهنگی و بعضا هنری غالب هست این هست که میدان را به اسم به جوانان می‌دهند ولی در عمل این پیشکسوتان هستند که همچنان عرصهگردانی می‌کنند. اوج در زمینه مستندسازی به توفیقاتی رسیده که کمتر سازمان یا نهادی می‌تواند با آن وارد رقابت شود.

این مستندساز افزود: البته علاوه بر مستندسازی، سایر وجوه هنری را نیز به طور کامل زیر چتر خود گرفته هست. طرحهای گرافیکی دیواره نگاره میدان ولیعصر همیشه از ذوق، سلیقه و هوشی سرشار بهره برده که معلوم هست پشت هر طرح آن فکر و اندیشه‌ای خوب مستتر هست.

وحید فراهانی در ادامه با اشاره به استفاده کردن از ظرفیتهای سینمایی در سازمان اوج گفت: در زمینه فیلمهای سینمایی نیز توفیقات اوج غیر قابل انکار هست. «به وقت شام» آقای حاتمیکیا فارغ از جنبههای هنری و تکنیکی، یک اثر ارزشی و ملی میهنی هست.

فراهانی در آخر خاطر نشان ساخت: درصورتیکه بخواهم اصلیترین نقطه قوت اوج را عنوان کنم، چابک بودن و عملیاتی بودنِ آن هست. آسیبی که امروزه بسیاری از مراکز هنری و فرهنگی دچار آن هستند، تنبلی و روحیه کارمندی آنان هست. امتیازی که سازمان اوج دارد این هست که وقت و نیرو را در خدمت کار می‌گیرد و تلاش می‌کند در کوتاهترین وقت با حداقل منبع ها و امکانات، کار با کیفیت و بدون نقصی را ارائه دهد.

 

انتهای پیام/ 

دانلود آهنگ بابک جهانبخش اگه نباشی

دانلود آهنگ قدیمی بابک جهانبخش اگه نباشی

سوپرایز خاص و ویژه موزیک ترین | دانلود آهنگ نوستالژی و خاطره ساز بابک جهانبخش به نام اگه نباشی به همراه تکست آهنگ و پخش آنلاین

” با بهترین کیفیت ممکن ”

Download Exclusive Music By : « Babak Jahanbakhsh – Age Nabaashi » With Best Quality , Direct Links And Lyrics In MusicTarin

دانلود آهنگ بابک جهانبخش اگه نباشی

متن آهنگ اگه نباشی بابک جهانبخش

—–|●♯♩♪♫♬♬♫♪♩♯●|—–

نکنه یه روزی، دِل بکنی و نکنه یه روزی نباشی!!…♯♫♪

نَکنه شب و آتیش بزنی؛ و از من و دلِ من، جُدا شــی…♯♫♪

#قطعه ی ماندگار از بابک جهانبخش

نکنه یه روزی، پَر بکِشی و نشه دیـگه با تو باشم…♯♫♪

نکنه بُغضمو بــشکنی و با تو مثلِ غریبه ها شَم…♯♫♪

{ بیا بیا، بیا بیا! بیا بیا، دلِ منو نَلرزون…♯♫♪

وب سایت موزیک ترین

نگو نگو!! نگو نگو… نگو نه؛ انقـدر منو نترسون…♯♫♪ } ۲ بار تکرار شود

رفتن، تو رو به آرامشی که تووو خیالته نمیرسونه…♯♫♪

این جدایی، آخر تمـــامِ آرزوهایِ شیرینِمونه…♯♫♪

منو تو به خاطره هایِ دیروز و گذشتمون اَسـیریم…♯♫♪

حتّـی اگه از هم جدا بشیم، از دنیایِ هم بـــیرون نمیریم…..…♯♫♪

—–|●♯♩♪♫♬♬♫♪♩♯●|—–

آوای انتظار همراه اول اگه نباشی

ارسال ۳۵۰۷۳ به شماره ۸۹۸۹

بابک جهانبخش اگه نباشی

نوشته دانلود آهنگ بابک جهانبخش اگه نباشی اولین بار در موزیک ترین / دانلود جدیدترین آهنگ ها. پدیدار شد.