کاشان میزبان جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی شد- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گفته باشگاه خبرنگاران پویا به نقل از ستاد خبری نوزدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی، این دوره از جشنواره به دبیری داود فتحعلی‌بیگی در حالی برگزار می‌شود که افتتاحیه رسمی آن روز ۲۰ مردادماه همزمان با شب عید سعید قربان در شهر کاشان و در یکی از خانه‌های تاریخی این شهر خواهد بود.

 به روال سال‌های گذشته، سمیناربین‌المللی جشنواره یک روز زودتر از قسمت‌های اجرایی از روز نوزدهم مرداد و این دفعه درشهر «قمصر» شروع می‌شود و  با آخر این سمینار دو روزه، عصر روز بیستم مردادماه آیین افتتاح نوزدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی در خانه طباطبایی‌ها در کاشان برگزار خواهد.

بر این اساس با حکم داود فتحعلی بیگی، اکبر رضوانیان به عنوان مدیر اجرایی و هماهنگی قسمت کاشان جشنواره منصوب شده هست.

این رویداد در شهر کاشان با اجرای شبیه خوانی، آثار میدانی، صحنه ای، خیمه شب گیم و … در بعضی مکان‌های تاریخی این شهر مثل خانه نقلی، خانه احسان، میدان ولی سلطان و تیمچه امین‌الدوله در روزهای پس از افتتاحیه در کاشان دنبال می‌شود و جشنواره از روز ۲۱ مرداد به تهران منتقل شده و تا ۲۶ مرداد در نقاط مختلفی از پایتخت برگزار می‌شود .

جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی شامل قسمت‌های متعدد نمایشی هست که مراحل انتخاب آثار بعضی قسمت‌ها  این روزها توسط هیات‌های انتخاب انجام می‌شود.

جزئیات بیشتر از آنچه در شهر کاشان تدارک دیده شده در روزهای آتی منتشر می شود.

گفتنی هست همراه با این خبر، ویدیویی از بعضی مکان‌های برگزاری جشنواره در کاشان منتشر می‌شود که با صدای رضا کریمی یکی از پیشکسوتان نمایش‌های آیینی و سنتی کاشان همراه هست.

 

 

رضا کریمی عراقی متولد سال ۱۳۲۸ هست که در طول سال‌های فعالیت هنری‌اش، دست کم اجرای حدود ۴۰ نمایش و حضور در جلوی دوربین کارگردان‌هایی همچون محمدرضا اصلانی، حسن هدایت، بهروز بقایی، سعید سلطانی و محمد مهدی عسگرپور را در کارنامه‌اش ثبت کرده هست.

علاقه‌مندان به اطلاعات و اخبار جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی می‌توانند به اینستاگرام جشنواره به آدرس Traditional…Theater…Festival  و کانال تلگرامی t…me/traditionalfestival مراجعه کنند.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *