چه کسی مجوز برگزاری جشن تولد ملکۀ انگلیس در تهران را صادر کرد؟/مسئولان جواب دهند- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گفته خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، حاشیه‌های سفارت انگلیس در ایران گویا تمام شدنی نیست. اخباری مبنی بر برگزاری مراسم جشن تولد ملکه الیزابت امشب ۲۳ خردادماه با حضور جمعی از افراد منتشر شده هست.

به باور بسیاری از کارشناسان،‌مراسم جشن تولد ملکه در سفارت انگلیس در تهران جنبه متفاوتی دارد! و این تفاوت مربوط به شیوه تأمین خرج برگزاری مراسم در تهران هست. چون انگلیس به تبعیت از تحریم‌های آمریکا، تمام شرکت‌های دولتی خود را از ایران بیرون برده و به شرکت‌های خصوصی نیز پیغام داده که درصورتیکه نروند، از آنها در برابر مجازات‌های آمریکا، حمایت نخواهد کرد، لذا عملاً شرکتی ازبرای انگلیس در تهران باقی نمانده تا اسپانسر این روز نحس شود. شیاطین انگلیسی، ازبرای این مشکل، به ابتکار جدیدی دست زده‌اند.

امسال سفارت انگلستان در تهران بنا دارد تا خرج برگزاری مراسم را از اسپانسرهای ایرانی تأمین کند! سفیر انگلستان، رابرت (راب) مک‌ایر، نه تنها به بدعهدی‌های پسابرجامی خود اشاره نکرده و به روی خود نیاورده که شرکت‌های انگلیسی را از ایران بیرون برده، بلکه با ادبیاتی تحقیرآمیز و استعماری، بیان داشته نمی‌تواند پول مالیات دهندگان انگلیسی را در ایران خرج کند و خود ایرانی ها باید خرج این مراسم را بپردازند.

ازبرای تأمین این هدف استعماری و تحقیرکننده، سفارت، ایمیلی را ازبرای دعوت شوندگان ارسال کرده و از آنها خواسته مبالغی میان ۱۰۰۰ تا ۲۵۰۰ پوند بپردازند و در عوض این امکان را خواهند داشت که استندی از تبلیغات محصولات خود را در محلی که به آنها گفته می شود، نمایش دهند و با مهمانان دیگر مصاحبه کنند و سفیر از آنها به دلیل خوش خدمتی‌شان، تشکر خواهد کرد.

این ایمیل توهین آمیز ازبرای فعالین اقتصادی و برندهای ایرانی ارسال شده هست و با ارائه مسیر ارتباطی از آنان خواسته شده هست که حضور یا عدم حضور خود را نیز عنوان کنند. نمونه‌ای از این ایمیل‌ها در ادامه آورده شده هست.

«مجتبی زارعی» مسئول سازمان بسیج طلّاب و روحانیون تهران در مصاحبه با خبرنگار فرهنگی تسنیم با اشاره به این موضوع گفت: این ملکه متعلق به کشوری هست که در طول تاریخ چیزی جز خسارت و زیان از رابطه ها با کشور بریتانیا و انگلیس ندیده‌ایم.

وی افزود: خرج این مراسم بناست از سوی بعضی هموطنان و ثروتمندان کشورمان پرداخت شود که این بسیار جای تأسف دارد، ما امروز در شرایط تحریم ظالمانه مستکبران قرار داریم که خودِ انگلیس هم جزو همین تحریم کنندگان هست. این جای تعجب و سؤال از مسئولان سیاسی کشور دارد که در وهلۀ نخست، اصلاً مجوز برگزاری چنین مراسمی آن هم ازبرای این فرد خبیث در جمهوری اسلامی را چه کسی صادر کرده هست؟ اصلاً چطور حاضر به پذیرش این موضوع شده‌اند؟ مبنای برگزاری این مراسم ازبرای شخصی که چیزی جز ظلم و ستم بر ملت ما نداشته، چیست؟ این کار مسئولان واقعاً چه توجیهی دارد؟

مسئول سازمان بسیج طلّاب و روحانیون تهران خاطرنشان کرد:حضور در این مراسم چه منافعی ازبرای بعضی آقایان دارد؟ آیا این افراد دلبستگی به کشورهای دیگر ندارند؟ آیا غیرت ایرانی این اجازه را به ما می‌دهد که حاضر شویم در چنین مراسمی شرکت کنیم؟ اینها تنها گوشه‌ای از سؤالات مردم و طلّاب و روحانیون کشور از مسئولان و شرکت کنندگان در این مراسم هست که باید مسئولان به آنها جواب دهند.

این حیله‌گری‌ها در اراده و غیرت ملّت ایران تأثیری نخواهد داشت

زارعی گفت:به چه دلیل باید چنین مراسمی ازبرای چنین شخص منفوری برگزار شود! الان متولی برگزاری آن هر کسی یا هر نهادی باشد.

وی تصریح کرد: شرکت کنندگان و مهمانان حاضر در این مراسم بدانند که غیرت اسلامی و ایرانی ما اجازه نخواهد داد این حیله‌گری‌ها در اراده مردان و جوانان عزیز و غیورمان نسبت به کشورهای ظالم ذره‌ای اثر داشته باشد، ما در مقابل آنها کوتاه نخواهیم آمد و بی‌تردید نصرت الهی از آنِ ملت غیور و شریف و مؤمن ایران اسلامی هست.

* نمونه دعوتنامه و ایمیل سفارت انگلیس ازبرای فعالین اقتصادی و برندهای ایرانی که توسط یکی از دریافت کنندگان ایمیل در اختیار ما قرار گرفته هست.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *