وحید فراهانی: «اوج» در مستندسازی بی‌رقیب هست- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گفته خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، وحید فراهانی مستند ساز کشورمان به مناسبت هشتمین سالگرد تاسیس سازمان هنری رسانه‌ای اوج در خصوص عملکرد این سازمان در سال‌های گذشته گفت: سازمان اوج در طول این سال‌ها همواره تلاش کرده هست تا میدان را به جوانان بدهد.

وی ادامه داد: تفکراتی که متاسفانه بر سازمان‌ها و ارگانهای فرهنگی و بعضا هنری غالب هست این هست که میدان را به اسم به جوانان می‌دهند ولی در عمل این پیشکسوتان هستند که همچنان عرصهگردانی می‌کنند. اوج در زمینه مستندسازی به توفیقاتی رسیده که کمتر سازمان یا نهادی می‌تواند با آن وارد رقابت شود.

این مستندساز افزود: البته علاوه بر مستندسازی، سایر وجوه هنری را نیز به طور کامل زیر چتر خود گرفته هست. طرحهای گرافیکی دیواره نگاره میدان ولیعصر همیشه از ذوق، سلیقه و هوشی سرشار بهره برده که معلوم هست پشت هر طرح آن فکر و اندیشه‌ای خوب مستتر هست.

وحید فراهانی در ادامه با اشاره به استفاده کردن از ظرفیتهای سینمایی در سازمان اوج گفت: در زمینه فیلمهای سینمایی نیز توفیقات اوج غیر قابل انکار هست. «به وقت شام» آقای حاتمیکیا فارغ از جنبههای هنری و تکنیکی، یک اثر ارزشی و ملی میهنی هست.

فراهانی در آخر خاطر نشان ساخت: درصورتیکه بخواهم اصلیترین نقطه قوت اوج را عنوان کنم، چابک بودن و عملیاتی بودنِ آن هست. آسیبی که امروزه بسیاری از مراکز هنری و فرهنگی دچار آن هستند، تنبلی و روحیه کارمندی آنان هست. امتیازی که سازمان اوج دارد این هست که وقت و نیرو را در خدمت کار می‌گیرد و تلاش می‌کند در کوتاهترین وقت با حداقل منبع ها و امکانات، کار با کیفیت و بدون نقصی را ارائه دهد.

 

انتهای پیام/ 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *