واکنش حوزه‌های علمیه تهران به برگزاری جشن تولد ملکه انگلیس؛ جنایت روباه پیر، مثنوی هفتاد من کاغذ هست- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گفته خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، برگزاری مراسم جشن تولد ملکه الیزابت در سفارت انگلیس در تهران واکنش‌ها را برانگیخته هست. جمعی از علما، مدیران و مبلغان حوزه علمیه استان تهران، بسیج اساتید و نخبگان حوزه‌های علمیه تهران و همچنین سازمان بسیج طلاب و روحانیون تهران هر یک در بیانیه‌ای جداگانه این کار غیر ارزشی را به شدت محکوم کرده‌اند.

****

بسم الله الرحمن الرحیم
إِنَّ عِبَادِی لَیْسَ لَكَ عَلَیْهِمْ سُلْطَانٌ إِلَّا مَنِ اتَّبَعَكَ مِنَ الْغَویِینَ. وَإِنَّ جَهَنَّمَ لَمَوْعِدُهُمْ أَجْمَعِینَ

یک قرن از هولناک‌ترین جنایت دولت خبیث انگلستان علیه ملت مظلوم ایران می‌گذرد که موجب قتل عام قریب به ۱۰ میلیون ایرانی شد. خاک داغدار ایران نه تنها هرگز جنایات بیشمار انگلیسی‌ها در سرزمین ایران را فراموش نمی‌کند بلکه خیانت‌های سیاستمداران زبون و ساده‌لوح ایرانی را که طی سالها آلت دست خون آشامان انگلیسی شدند را نیز به خاطر سپرده هست. 

دولت خبیث و حقیر بریتانیا به دلیل حقارت ذاتی که داشته و دارد همواره بر چهره باشکوه فرهنگ و فر ایران بزرگ چنگ انداخته هست و با سوء استفاده کردن از سیاستمداران مزدور و نادان ایرانی به کوچک کردن سرزمین ایران و تحقیر ایرانیان مسلمان پرداخته هست. این دفعه و پس از سالها نجات ایران از نفوذ و سلطۀ انگلیسی‌ها چگونه این تحقیر را باید در قلب تهران و قلۀ رمضان شاهد باشیم و رنج سالیان بسیار ستم انگلیسی‌ها در این سرزمین را به یاد بیاوریم که سفارت خانۀ روباه دم دربیاورد و با وقاحت سفرۀ ذلت ازبرای سیاستمداران ساده لوح ما پهن کند و جشن عزّت ازبرای ملکۀ دیکتاتور خون آشام دولت خود بگیرد و مخارج آن را هم از ایادی ذلیل خود در این سرزمین طلب کند. 

سفیر دولت خبیث انگلستان در ایران باید بداند وی نمایندۀ سرافکنده‌ترین دولت جهان در ایران هست و حقیرترین سفارتخانه را در ایران بزرگ و باعظمت دارد. تفاوت سفارت خانه دولت آنها با دیگر دول ناشی از شدت و حدّت جنایات بیشمار دولت آنهاست و ایرانیان نخستین قومی هستند که علیه خباثتهای به پا خواسته‌اند و هرگز جنایات آنان را فراموش نمی‌کنند و تا ابد خیانت‌های آنان را فریاد خواهد زد تا آخر امپراطوری پوشالی جنگ و نیرنگ را رقم بزنند. تهران شهر شهیدان قهرمان و فرهیختگان نامداری مانند شیخ فضل الله نوری هست که به طور مستقیم با نفوذ انگلیسی‌ها سربدار شدند. دوران سلطۀ شیطان در ایران آخر یافته هست و هیچ سلطه پذیری دیگر در ایران نامدار، خوش نام نخواهد ماند.

تهران را از باید آلوده شدن به میکرب‌های این سفارت خانۀ پلید پاک کرد و کمترین درخواست ما از قوه قضائیه و مجریه آن هست که تکلیف باغ غارت شدۀ قلهک را انتخاب کنند و در نخستین فرصت فضای تنفسی ازبرای مردم آزادی‌خواه تهران فراهم بیاورند تا معلوم شود مقدار نفوذ این روباه گرگ صفت در دستگاه‌های اجرایی مملکت چقدر هست و میزان رعب بعضی سیاستمداران از توهّم نظام سلطۀ پوشالی انگلیسی تا چه حد هست.

درصورتیکه ملتها از جنایات بیشمار انگلیسیها در جهان ناآگاهند ناشی از اعمال نفوذ عوامل پست آنها در نهادهای فرهنگی و آموزشی هست که بر این جنایات سرپوش نهاده‌اند. درصورتیکه دولتها نگاه خود را از تاریخ پر از خیانت انگلستان برداشته اند نه ناشی از اقتدار نداشته این دولت خبیث هست که ناشی از ضعف روحی و فکری سیاستمدارانشان هست. ایران خداپرست نمی‌تواند بردگی ملتهای جهان را ازبرای مشتی جنایتکار انگلیسی تحمل کند و مقدمات آزادی ملتها را فراهم آورده هست آنگاه چگونه خود دستخوش سیاست گیم‌های یک سفارتخانه بی‌مقدار بشود.

ایران مقتدر و مهربان جای جولان دادن روباه‌های دولتی که از قانون اساسی برخوردار نیست و از دیرپاترین دیکتاتوری رنج می‌برد نیست. سیاستمداران ساده لوح چگونه اجازه دادند نفوذیها مسیر را ازبرای جشن تولد ملکه جنایت در شهر تهران که امید اول مبارزه با استعمار انگلیس در جهان هست باز کنند؟ آیا به وضوح چکیدن خون کودکان یمن را از دندانهای این ملکۀ جنایت مشاهده نمی‌کنند؟ آیا سرهای بریده شده توسط داعشیها این مولود شوم انگلیسیها در منطقه را برگردن نحسش مشاهده نمی‌کنند؟ کدامین سیاستمدار ساده لوح حاضر شده هست بر سر افطاری رنگین به خون مظلومان جهان بنشیند و تا ابد ننگ سفره خواری یک دولت جنایتکار را ازبرای نسل خود به ثبت برساند؟ 

در این مهمانی‌های شوم نقشۀ کدام قحطی را ازبرای این ملت مظلوم کشیده‌اند؟ و بستر تولد کدام جریان داعشی را در ایران پهن کرده بودند؟ مگر نه این هست که رهبران دواعش که منطقه را به خاک و خون کشیدند از سر سفره سفارت خانه دولت حقیر بریتانیا در عراق بلند شدند؟ دولتمردان دانا باید این نفرت عمومی از جنایتهای دولت خبیث انگلستان را سرمایۀ اقتدار خود در برابر نظام سلطه تلقی کنند نه آنکه کار توجیه‌گری را به یاوه سرایان بسپارند و خود با سکوت و سازش، نام نادانی و بی تدبیری خود را سیاست ورزی بگذارند سیاست گیم را با سیاستمداری غلط بگیرند.

‌علما، مسئولان، مدیران و مبلغان حوزه علمیه استان تهران

****

بسم الله الرحمن الرحیم
اِنَّ هذا یَوْمٌ تَبَرَّكَتْ بِهِ بَنُو اُمَیَّةَ وَ ابْنُ آكِلَةِ الْاَكْبادِ اللَّعینُ ابْنُ اللَّعینِ

نگاهی گذرا به تاریخ نشان می‌دهد دولت انگلیس همواره علیه ملت ایران، دشمنی و خباثت داشته هست و کارنامه مکر و فتنه و توطئه و ستیز انگلستان با ایران، سیاهه‌ای طولانی هست. نسل کشی میلیونی ایرانیان در گذشته‌ای نه چندان دور که با سیاست جنایت کارانه رواج قحطی و بیماری در ایران رقم خورد، هیچگاه از خاطر ایرانیان پاک نخواهد شد.

البته جنایات روباه پیر منحصر در ایران نبوده و بسیاری از ملتها، طعم شرارت‌های فرزندان ملکه را چشیده‌اند که بیان آن مثنوی هفتاد من کاغذ هست. حال در روزهایی که زنان و کودکان یمنی و فلسطینی و…  با سلاحها و پولهای انگلیسی به خاک و خون می افتند، چه جای جشن گرفتن ازبرای عامل جنگ افروزی و تفرقه افکنی در منطقه هست؟ چه شادی و سروری در تولد پیرزنی وجود دارد که عده‌ای حاضرند خود را در این جنایات شریک کنند؟ 

سوال اینجاست به چه دلیل وزارت خارجه در برابر این تحرکات مرموز سکوت اختیار کرده هست!؟ ملت ایران، همچنان انگلیس را در کنار رژیم صهیونیستی و طاغوت اعظم آمریکا، جز دشمنان اصلی خود می‌داند و تیزبینانه اقدامات آن را در نظر دارد و به یقین در وقت مناسب پاسخی در خور رفتار شرورانه انگلیس خواهد داد. دولت انگلیس خاطرات خوشی از خروش ملت انقلابی ایران و به خصوص علمای عظام علیه فعالیتهای این چنینی خود ندارد.

بسیج اساتید و نخبگان حوزه‌های علمیه تهران

****

بسم الله الرحمن الرحیم
پیامبر خدا صلی الله علیه و آله: 
«مَن أعانَ ظالِما علی ظُلمِهِ جاءَ یَومَ القِیامَةِ و علی جَبهَتِهِ مَکتوبٌ : آیِسٌ مِن رَحمَةِ اللّه».

انگلیس “روباه پیری” هست که بیش از ۳۰۰ سال جز مکر و حیله و تجاوز به حریم و حقوق ملت ایران و کشورهای منطقه و اعمال سیاست‌های استعماری هیچ مزیت دیگری نداشته هست که از جمله آن می‌توان به فروش تجهیزات نظامی و جنگنده بالغ بر ۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیارد پوند به عربستان جهت استفاده کردن و کشتن مردم مظلوم یمن نام برد.

همچنین در دوران فتنه ۸۸ سفارت انگلیس با ارائه گفته‌هایی به مقامات لندن، خط خبری رسانه‌های اپوزیسیون نظیر بی بی سی را معلوم می‌کرده و این رسانه‌ها نیز با تأثیر مستقیم بر مخاطبان خود و همچنین القای مسائل انحرافی در انتخابات نظیر تقلب ایران را به آشوب کشیدند؛ همچنین با ارتباط گیری مستقیم با بعضی از عوامل خود و همچنین خط‌دهی به مشاوران سران فتنه در کنار حضور گسترده خود در آشوب‌ها نقش پررنگی در هدایت و گسترش آتش فتنه داشتند.

سازمان بسیج طلاب و روحانیون تهران با توجه به پیشینه آشکار انگلیس در مقابل مردم ایران، برگزاری جشن ملکه خود را در ایران دهن کجی به ملت ایران می‌داند و برگزاری این جشن را محکوم می‌کند و به افراد و شخصیت‌ها و شرکت‌هایی که قرار هست در این جشن ظالمانه نقشی داشته باشند توصیه می‌کند که باید این را بدانند انگلیس در پی بدنامی و بی آبرویی آنها هست. 

انگلیس در پی ضربه وارد کردن به پیکریه  ملت ایران هست و باید از این روباه پیر و خیانتکار فاصله بگیرند. برگزار کنندگان این جشن بدانند ملت بزرگ و غیور ایران در طول تاریخ خود تجربه جنایت‌ها و خیانت‌های انگلیسی را به وضوح دیده و هیچ گاه فریب دوستی خباثت آلود انگلیس را نمی‌خورند و مطمئنن کسانی که در این جشن ظالمانه شرکت می‌کنند بدانند ملت ایران این شرکت خیانت کارانه را هیچ گاه فراموش نخواهد کرد.

ما بسیجیان حوزه‌های علمیه تهران عنوان می‌داریم ضمن محکومیت برگزاری اینگونه برنامه‌ها و ابراز انزجار از شرکت کنندگان در این جشن ظالمانه از مسئولین سیاسی جمهوری اسلامی ایران انتظار داریم که این شکل برنامه‌ها را با درایت و با توجه به منافع ملی و غیرت دینی مردم شریف کشورمان مدیریت کنند و اجازه برگزاری و تکرار این‌شکل برنامه‌ها را در زمانی که دست انگلیس خبیث در تحریم‌های ظالمانه  آمریکای جنایتکار علیه مردم ایران پیدا و معلوم هست ندهند.

والسلام علی من اتبع الهدی
سازمان بسیج طلاب و روحانیون تهران

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *