نادر برهانی‌مرند دبیر سی و هشتمین جشنواره تئاتر فجر شد- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گفته خبرنگار فرهنگی تسنیم، در حالی که شهرام کرمی چندی پیش در مصاحبه با یکی از خبرگزاری‌ها از احتمال نبودن نادر برهانی مرند در مقام دبیری جشنواره تئاتر فجر گفته بود؛ ولی عصر امروز رابطه ها عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، عنوان کرد نادربرهانی‌مرند با حکم شهرام کرمی ازبرای دومین سال متوالی به عنوان دبیر جشنواره میان‌المللی تئاتر فجر انتخاب شده و در متن حکم دبیر سی و هشتمین جشنواره میان‌المللی تئاتر فجر آمده هست:

«جشنواره میان‌المللی تئاتر فجر به عنوان بزرگترین رویداد تئاتر کشور همواره مورد توجه ویژه هنرمندان، اصحاب رسانه، صاحب‌نظران، جامعه بزرگ فرهنگی  و همچنین تشکل‌های تئاتری سایر کشورهای جهان بوده هست. این جایگاه ویژه بی‌گمان مستلزم پایش و پاسداشتی هنرمندانه هست تا ضمن معرفی هرچه شایسته‌تر توان و قابلیت‌های  گروه‌های تئاتری ایران و جهان، برنامه‌ها و اقدامات شایسته‌ای در جهت تأثیرگذاری پایا و ثمربخش آن بر جریان تولید و عرضه تئاتر در سراسر کشور اتخاذ شده و به انجام برسد.

ترسیم چشم‌انداز واقعی و کارشناسانه، توجه جدی به روزآمدی، شمول، کارآیی و پایایی ایده‌ها و طرح‌ها در عین توجه به تجربیات ادوار پیشین و بهره‌گیری از مشاوره‌های صاحبنظران حوزه هنرهای نمایشی می‌تواند نویدبخش رویدادی باشکوه‌تر و موفق‌تر باشد.

اینک که به یمن حضور هنرمندان، همت  دست اندرکاران  و توجه و مدیریت هنری شما سی و هفتمین دوره جشنواره به نحو مطلوب و شایسته به آخر رسید و نظر به تصمیم شورای سیاست‌گذاری به موجب این حکم به عنوان «دبیر  سی و هشتمین جشنواره میان‌المللی تئاتر فجر» منصوب می‌شوید. امید که در سایه مهر پروردگار، با مشارکت و همراهی هنرمندان و صاحبنظران تئاتر کشور در برگزاری هرچه شایسته‌تر این جشنواره موفق و پیروز باشید.»

در حالی که شهرام کرمی در متن حکم خود آورده هست که جشنواره فجر مورد توجه «هنرمندان، اصحاب رسانه، صاحب‌نظران، جامعه بزرگ فرهنگی» بوده هست که بسیاری دوره ۳۷ تئاتر فجر را یکی از محافظه‌کارانه‌ترین دوره‌های جشنواره دانستند. با وجود شرایط شکل گرفته در جشنواره بسیاری نسبت به انتخاب و حتی عدم‌انتخاب بعضی آثار در جشنواره معترض بودند.

آقای برهانی‌مرند عضو هیئت مدیره خانه تئاتر هست و بعضی حضور پررنگ داورانی از خانه تئاتر را از وجوه منفی جشنواره ۳۷ دانسته‌اند. آقای برهانی‌مرند در حالی که در یک برنامه رادیویی عنوان کرده بود حاضر هست پس از جشنواره یک نشست آسیب‌شناسی جشنواره فجر برگزار کند، ضمن عدم‌برگزاری چنین نشستی، تنها با روزنامه شرق مصاحبه کرده هست.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *