«قصه‌های مجید» به آخر هفته تلویزیون می‌رسد- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گفته خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، کلیپ‌های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن «تحفه‌ها»، «بال‌های خوشبختی»، «اسب رویایی»، «باغ وحش»، «اجلاس»، «بازماندگان ۱۸۹۸ فیلیپین»، «پرچم»، «دریای سیاه»، «پسران بلوط»، «بیراهه»، «دهکده بزها ـ ماجراجویی فضایی»، «گنجینه شهر هویجی»، «علفزار»، «قصه‌های مجید»، «پرونده ایپکرس»، «آرزوهایت را به خاک نسپار»، «آرواره‌ها۲»، «پس لرزه»، «راز پنهان»، «پادشاه دزدان»، «تغییر مسیر»، «مخترع گیم»، «هفت معکوس»، «مسیر طولانی خانه»، «خانه پاتیالا»، «اونا؟ … کیا؟»، «هری براون» و «سوختن» پنج‌شنبه و جمعه ۲۶ و ۲۷ اردیبهشت‌ماه از شبکه‌های سیما روی آنتن می‌رود.

**** شبکه یک سیما

کلیپ‌سینمایی «تحفه‌ها» به کارگردانی ابراهیم وحیدزاده، جمعه بیست و هفتم اردیبهشت‌ماه ساعت ۱۶ از شبکه یک سیما پخش می شود. این کلیپ درمورد شخصی به نام حشمت هست که آدم بی سوادی هست و در سال های جنگ جهانی اول با احتکار قند و شکر و فروش آنها پول زیادی جمع کرده هست و ازبرای خودش برو و بیایی به دست آورده هست و به این ترتیب از پولدارهای تازه به دوران رسیده به شمار می‌رود. حشمت به پایتخت می رود و در آنجا کارخانه‌ای تاسیس می‌کند. سپس به توصیه آدم بی سواد دیگری به نام توسل به این فکر می‌افتد که نماینده مجلس شود. وی که آدم اصل و نصب‌داری نیست و خوش سابقه به شمار نمی‌آید تصمیم می‌گیرد که ازبرای خودش سابقه ایجاد کند و … مهدی فتحی، سعید پورصمیمی، حمید جبلی و جمشید مشایخی در کلیپ سینمایی «تحفه ها» هنرنمایی کرده‌اند.

**** شبکه دو سیما

کلیپ سینمایی «بال های خوشبختی» به کارگردانی بهروز شعیبی، پنج‌شنبه بیست و ششم اردیبهشت‌ماه ساعت ‌‌۸ صبح از شبکه دو سیما پخش می‌شود. این کلیپ روایت دو همسایه هست؛ در یک خانواده سعید و همسرش که بسیار بهم علاقمندند و خانواده‌ای که مرد خانواده بیکار و تنها همسرش به کار اشتغال دارد میان این دو معمولاً دعوا و اختلاف پیش می آید. پسر کوچک آنها پارسا غالباً در خانه تنها می‌ماند. یک روز که خانم سعید، جایی رفته هست پسر کوچک پارسا شیطنت کرده و وسایلی را به حیاط پرتاب می‌کند و همین سبب عصبانیت سعید می‌شود. کلنجار رفتن سعید با پسر بچه ادامه دارد تا اینکه در خانه سعید بر اثر باد بسته می‌شود. پارسا از وی تقاضای گیم می‌کند. ولی سعید با پوشش راحتی خانه به خیابان می رود تا عباس کلیدساز را پیدا کند تا بتواند وارد آپارتمان شود ولی عباس هم جایی رفته هست و سعید دست از پا درازتر به خانه برمی‌گردد و در مسیر پله می‌نشیند پارسا هم پیش وی می‌آید و با هم صحبت می‌کنند ولی … سعید پورصمیمی، زهرا سعیدی، محسن قاضی مرادی و امیرحسین عسگری در کلیپ سینمایی «بال‌های خوشبختی» نقش‌آفرینی کرده‌اند.

کلیپ سینمایی «اسب رویایی» به کارگردانی جان گاتینز، جمعه بیست و هفتم اردیبهشت‌ماه ساعت ۸ از شبکه دو سیما پخش می شود. خلاصه قصه کلیپ با گیم داکونا فانینگ، کریس کریستوفرسون و کارت راشل در مورد بن تربیت‌کننده اسب‌های مسابقه هست که به خاطر صدمه دیدن اسبی در مسابقه، اخراج می‌شود ولی در ازای حقوقش اسب پا شکسته‌ای را برمی‌دارد که باید خلاص می‌شد ولی این اسب دوباره پا گرفته و ….

کلیپ سینمایی «باغ وحش» به کارگردانی کالین مک ایوور، جمعه بیست و هفتم اردیبهشت‌ماه ساعت ۱۶:۴۵ از شبکه دو سیما پخش می شود. این کلیپ با گیم تابی جونز، ایان مک الهینی و پنه لوپه ولیلتون برداشتی واقعی هست از ماجرای پسربچه ای به نام تام هال هست که در گیر و دار جنگ جهانی در سال ۱۹۴۱ در شهر کوچک بلفاست زندگی می‌کند و پدرش دامپزشک باغ وحش هست. قضیه با ورود یک بچه فیل از مسیر دریا به باغ وحش شروع می شود که همزمان می شود با آماده باش عمومی و فراخوان نیروهای نظامی. پدر تام به جنگ اعزام می‌شود و قبل از رفتن از وی می‌خواهد که در نبودش از بچه فیل خوب مراقبت کند. مدتی پس تام مطلع می‌شود که دستور دولتی ازبرای از میان بردن حیوانات باغ وحش صادر شده تا در صورت بمباران و وحشت کردن به شهر هجوم نبرند! تام تلاش می‌کند به کمک دوستانش جین و پیتر فیل کوچولو را از باغ وحش نجات دهد ولی …

**** شبکه چهار سیما

کلیپ سینمایی «اجلاس» به کارگردانی سانتیاگو میتر، پنج‌شنبه بیست و ششم اردیبهشت‌ماه ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه چهار سیما روی آنتن می‌رود. در خلاصه قصه کلیپ آمده هست: در پی توافق دولت های آمریکای جنوبی بر سر تشکیل جبهه‌ای اقتصادی در برابر آمریکا، دولت آمریکا با دادن رشوه به رئیس جمهور آرژانتین نهایتاً اوضاع را به نفع خود تغییر می‌دهد که …

کلیپ سینمایی «بازماندگان ۱۸۹۸ فیلیپین» به کارگردانی سالوادور کالوو، جمعه بیست و هفتم اردیبهشت‌ماه ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه چهار روی آنتن می‌رود. در خلاصه قصه کلیپ آمده هست: سال ۱۸۹۸، در فیلیپین، یک تیم نظامی اسپانیایی به یک ساختمان قدیمی  پناه می‌برند، هنگامی که در داخل آنجا هستند، باید ازبرای نجات جان خود مبارزه کنند. آنها ماه‌ها مقاومت می‌کنند و در آخر توافق می‌کنند که کشور را ترک کنند ولی ….

**** شبکه پنج سیما

کلیپ سینمایی «پرچم» به کارگردانی انریکو گاتو، جمعه بیست و هفتم اردیبهشت‌ماه ساعت ۸:۳۰ از شبکه پنج پخش می‌شود. در خلاصه قصه کلیپ با گیم دانی راویرا، مایکل جینر و کرام کالول آمده هست: اسکات یک فضانورد هست و سال هاست که پدرش فرانک که وی هم یک فضا نورد بوده هست خانه را ترک کرده و با اسکات صحبت نکرده هست و تلاش های سامانتا همسر اسکات و پسرش مایک ازبرای آشتی دادن اسکات و فرانک نتیجه ای نداشته هست. کارسون که یک فرد ثروتمند هست می خواهد به کره ماه مسافرت کند و عنوان می‌کند که هیچ کس تا به حال به کره ماه پا نگذاشته هست و هر خبری مبنی بر مسافرت به کره ماه را تکذیب می کند وی در پی به دست آوردن یک ماده از کره ماه هست و مایک که متوجه این قضیه شده هست از پدر بزرگش فرانک می خواهد که به مسافرت به کره ماه پیشکسوتان فضا نورد کمک کند ولی …

کلیپ سینمایی «دریای سیاه» به کارگردانی پاشا پاتریکی جمعه بیست و هفتم اردیبهشت‌ماه ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه پنج پخش می‌شود. در این کلیپ با گیم جین کلاد ون دام، دالپ لاندگرین و جاسمین والتز خواهیم دید: ویلر یک مأمور مخفی هست. وی بر روی یک پرونده محرمانه کار می کند که متوجه می شود دست سی آی ای در فساد و جنایت این پرونده آلوده هست. ولی ناگهان ویلر توسط ماموران سی آی ای ربوده می‌شود و در یک زیردریایی مخفی زندانی می شود تا بتوانند با شکنجه، محل مخفی کردن فلش موری حاوی اطلاعات این پرونده را از وی بیرون بکشند. وی تلاش می‌کند به کمک همکار تازه کارش از این مخمصه بیرون بیاید تا مجرمانی که در این کار دست دارند را زندانی کند که …

**** شبکه شما

کلیپ تلویزیونی «پسران بلوط» به کارگردانی عبدالله باکیده، پنج‌شنبه بیست و ششم اردیبهشت‌ماه ساعت ۲۴ از شبکه شما پخش می شود. در این کلیپ خواهیم دید: آزادبخت و عزیز پسران مشهدی بلوط جانشان را بر سر گنجی می‏گذارند که طبق افسانه‏ای قدیمی در میان مردم روستا ازبرای متعرضانش بدیمنی و مرگ در پی دارد. یوسف برادر کوچک خانواده در مظان اتهام قرار می‏گیرد به چه دلیل که پیش از مرگ عزیز با وی درگیری داشته هست. مشهدی بلوط از گناه یوسف در نمی‏گذرد و یوسف زندانی می‏شود. در بازگشتی به گذشته معلوم می‏شود که آزادبخت و عزیز قربانی فردی قاچاقچی و فروشنده‏ عتیقه به نام یاور بوده‏اند. در بازپرسی پلیس بخشی از قضیه عیان می‏شود ولی … مرتضی فلاحی، هادی سعادتی و محمدباقر مرادی‏فر در کلیپ تلویزیونی «پسران بلوط» هنرنمایی کرده‌اند.

کلیپ تلویزیونی «بیراهه» به کارگردانی مهدی قاسمی، جمعه بیست و هفتم اردیبهشت‌ماه ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه شما پخش می شود. در خلاصه قصه آمده هست: حسن مستأجر خانه قدیمی هست که نادر در آن  به عنوان آشپز مشغول به کار شده هست. خانه ای که به ناصری عتیقه فروش تعلق دارد که با دلالان و قاچاقچیان عتیقه ارتباط دارد و در پی تصاحب لاله‌های عتیقه خواهرش هست. از طرفی حسن ازبرای تأمین بخشی از خرج خرید یک خانه و رهایی از مستأجری به سراغ دوست پدرش در روستا می‌رود. دوست پدر حسن انگشتری چشم و چراغی به وی می‌دهد که از سوی پدرش ازبرای وی گذاشته شده ولی نباید انگشتر را بفروشد و باید آن را به صاحب اصلی اش باز گرداند. نادر که در اصل  فردی خلافکار هست با آگاهی از این موضوع به همراه دوستش اصغر انگشتر را ربوده و آن را پنهان  می‌کند ولی … افسر اسدی، زهرا سعیدی، نسرین نکیسا، شهربانو موسوی، نادر شهسواری و مهدی فقیه در کلیپ تلویزیونی «بیراهه» گیم کرده‌اند.

**** شبکه کودک

انیمیشن سینمایی «دهکده بزها ـ ماجراجویی فضایی» به کارگردانی ویمینگ هانگ، پنج‌شنبه بیست و ششم اردیبهشت‌ماه ساعت ۱۴ از شبکـه کودک پخش می شود. در این انیمیشن خواهیم دید: قندی، رهبر بزها پس از شکست دادن گرگ‌ها می‌فهمد که گروهی به ماه هجوم کرده‌اند؛ به همین خاطر وی به همراه دوستانش به ماه می‌رود تا با فرمانروای کدوتلخ‌ها بجنگد. هزاران سال هست که میان گرگ‌ها و بزها جنگ هست. در آخرین جنگی که میان آن‌ها اتفاق می‌افتد قندی رهبر گله بزها پیروز می‌شود و آقای وولفی که فرمانروای گرگ‌ها هست شکست می‌خورد؛ به همین خاطر گله گرگ‌ها وی را از فرمانروایی عزل می‌کند. از طرفی پدر و مادر قندی نیز سال‌ها پیش ازبرای انجام اکتشافات علمی به ماه مسافرت کرده و …

کلیپ سینمایی «گنجینه شهر هویجی» به کارگردانی جی شیانگ، جمعه بیست و هفتم اردیبهشت‌ماه ساعت ۱۴ از شبکه کودک پخش می شود. در این کلیپ خواهید دید: مأمور پنج قهوه‌ای یک روباه جاسوس هست که مأموریت دارد تا گنجینۀ شهر هویجی را به دست آورد. ساکنان شهر هویجی خرگوش‌ها هستند. آن‌ها یک گنج ارزشمند دارند که  مأمور پنج قهوه‌ای، روباه جاسوس باید آن را بیابد؛ در غیر این صورت از کارش اخراج می‌شود…

**** شبکه امید

کلیپ سینمایی «علفزار» به کارگردانی محمدعلی طالبی، پنج‌شنبه بیست و ششم اردیبهشت‌ماه ساعت ۱۸ از شبکه امید پخش می شود. «علفزار» قصه زندگی علی نوجوان ۱۲ ساله‌ای از یک ایل بختیاری هست که تصمیم دارد به دلیل ناراحتی جسمی پدرش گله گوسفندان را از قشلاق به ییلاق ببرد. ابتدا پدر مخالفت می‌کند، ولی در آخر ناچار به موافقت می‌شود. در این مسیر صادق نوجوان ۱۶ ساله و کلعلی پیرمرد ۷۰ ساله وی را همراهی می‌کنند و در طول مسیر با مشکلات و خطرات زیادی مواجه می‌شوند که … گوهر خیراندیش، نورالدین اعلمی، شعله محمدی، سپهر گودرزی، سید عبداله موسوی، محمد قاسمی و شاپور کلهر در این کلیپ گیم کرده‌اند.

کلیپ سینمایی «قصه های مجید» به کارگردانی کیومرث پوراحمد، جمعه بیست و هفتم اردیبهشت‌ماه ساعت ۱۸ از شبکه امید پخش می شود. این کلیپ قصه پسر نوجوانی به نام مجید هست که همراه با بی بی پیر زنی مهربان، زندگی می‌کند و ماجراهای مختلفی را رقم می‌زند. پروین‌دخت یزدانیان، مهدی باقربیگی، محمدعلی میاندار، جهانبخش سلطانی و جمشید صدری در این کلیپ گیم کرده اند.

**** شبکه نمایش

کلیپ‌های سینمایی و تلویزیونی «پرونده ایپکرس»، «آرزوهایت را به خاک نسپار» به کارگردانی محمد مهدی چوپانی، «آرواره ها ۲»، «پس لرزه»، «راز پنهان»، «پادشاه دزدان» و «تغییر مسیر» پنج‌شنبه بیست و ششم اردیبهشت‌ماه ساعت ۱۱، ۱۳، ۱۵، ۱۷، ۱۹، ۲۱ و ۲۳ از شبکه نمایش روی آنتن می‌رود.

کلیپ‌های سینمایی ‌و تلویزیونی «مخترع گیم»، «هفت معکوس» به کارگردانی مهدی خسروی، «مسیر طولانی خانه»، «خانه پاتیالا»، «اونا؟ … کیا؟»، «هری براون» و «سوختن» جمعه بیست و هفتم اردیبهشت‌ماه ساعت ۱۱، ۱۳، ۱۵، ۱۷، ۱۹، ۲۱ و ۲۳ از شبکه نمایش پخش می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *