سفارتخانه انگلستان، جاسوس‌خانه دشمن هست- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

حجت‌الاسلام محمدهادی رحیمی صادق مدیر حوزه‌های علمیه استان تهران در مصاحبه با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، ضمن محکوم کردن برگزاری مراسم جشن تولد ملکه انگلیس در جمهوری اسلامی ایران گفت: اقدامی که سفارت انگلستان بناست در تهران با عنوان مراسم جشن تولد ملکه این کشور برگزار کند، بسیار وقیحانه هست، در واقع این سفارت نیست، بلکه جاسوسخانه و محل توطئه استعمار انگلستان در ایران هست.

 وی افزود: رژیم انگلستان در طول تاریخ پیوسته منشأ اختلاف افکنی، تفرقه‌اندازی و ظلم و جنایت نه در حق مردم ایران بلکه در حق مردم منطقه بوده هست و این کار زشت آنان از هیچ جهت قابل توجیه نیست نه از جهت عرف میان‌الملل و نه از جهت فرهنگی اصیل ایرانی اسلامی.

مدیر حوزه‌های علمیه استان تهران خاطرنشان کرد: آنچه در عرف میان‌الملل قابل قبول هست، این هست که ازبرای روزهای با اهمیت هر کشور مثل روزهای ملّی در سفارتخانه‌های خودشان مراسمی با دعوت رسمی از مسئولان سیاسی و بعضاً فرهنگی برگزار می‌کنند، ولی اینکه سفارتی به خود اجازه دهد جمعیتی زیادی را دعوت کند آن هم در شرایط حساس و خاصی که مردم کشورمان دارند تحمل می‌کنند، آن هم برگزاری جشنی در جمهوری اسلامی ازبرای فردی که در طول سال‌های متمادی در جنایت‌های مختلف علیه کشورهای اسلامی نقش پررنگی داشته، آن هم نه با پول و دارایی خودشان بلکه به وسیلۀ اسپانسرهای داخلی کشورمان، اصلاً در عرف میان‌الملل قابل پذیرش نیست.

حجت‌الاسلام رحیمی صادق اضافه کرد: از جهت فرهنگ غنی ایرانی نیز این رفتار و کار به شدت محکوم هست، مردم ایران در طول تاریخ مردمی غیور و عزّت‌مند بودند، علاوه بر این، از نظر قوانین نظام مقدس جمهوری اسلامی که سیاست خارجۀ آن بر اساس عزت، حکمت و مصلحت پایه‌گذاری شده نیز محکوم هست.

وی تصریح کرد: تعجب از این هست که به چه دلیل مسئولان کشور نسبت به این قضیه واکنشی در خور نشان نمی‌دهند؟ نباید به سفارتخانه کشوری اجازه داد اینچنین و با این شکل وقیحانه مجوز برگزاری چنین مراسمی صادر شود، آن هم در فردای روزی که سالروز تخریب قبور مطهر ائمه بقیع (ع) به دست همین دولت به این معنی وهابیت خبیث هست.

مدیر حوزه‌های علمیه استان تهران گفت: توقع این هست که مسئولان در این قضیه بر اساس عزّت، حکمت و مصلحت و با پشتوانه ملت بزرگ، غیور و مسلمان ایران و جوانان عزیز ورود محکمی به این مسأله داشته باشند، مجلس و نمایندگان آن و سفارت خارجه نیز پا در میدان بگذارند و موضع گیری کنند.

حجت‌الاسلام رحیمی صادق افزود: حوزه و روحانیت که همواره خود را در کنار مردم و دلسوز و صدای رسای مردم می‌داند با تمام وجود این کار را محکوم می‌کند، فعلاً به همین اندازه به آنان اخطار و تذکر دادیم ولی درصورتیکه مسئولان اقدامی درخور و مناسب نشان ندهند، حوزه‌های علمیه کشور تصمیمات دیگری خواهیم گرفت.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *