زهره فکورصبور: فکر می‌کنند من ایران نیستم!/ دوست دارم تئاتر کار کنم- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گفته خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، کار بازیگری را با یک تئاتر کودکی شروع کرد ولی اصل قضیه ورود وی به دنیای تصویر با ایفای نقش در مجموعه تلویزیونی «روزگار جوانی» شروع شد. رفته رفته نقش‌های تقریباً کوتاهی در مجموعه تلویزیونی‌های معمولی و مخصوصاً اپیزودی زیادی ایفا کرد. کار بازیگری زهره فکورصبور تا اواخر سال‌های دهه ۸۰ ادامه داشت تا گیم نقش‌های بلندی در مجموعه تلویزیونی‌های کارآگاهان و مخصوصاً دلنوازان بسیار موجب شهرتش شدند. در چند کلیپ سینمایی نقش‌های اول و اصلی را گیم کرد و پس از یکی دو سال غیبت دوباره با گیم در مجموعه تلویزیونی «دردسرهای عظیم» برگشت. «آژانس دوستی»، «یکی بود یکی نبود»، «همسفر»، «مسافری از هند»، «کمکم کن»، «ریحانه»، «نرگس»، «از نفس افتاده»، «روزهای زیبا»، «پنچری» و آخرین دفعه هم در قاب تلویزیون با «دنگ و فنگ روزگار» دیده شد. البته وی این روزها مشغول گیم در کلیپ «سه دزد» هست که به زودی در شبکه نمایش خانگی پخش می‌شود.

من جایی نرفتم؛ ایرانم!

بازیگرانی مثل زهره فکورصبور که بسیاری از کارهای وی بارها از تلویزیون پخش می‌شود و کاراکترهای خاطرانگیزی را ایفا کرده ولی کمتر در تلویزیون و سینما دیده می‌شود. وی در این باره به خبرنگار خبرگزاری تسنیم، گفت: سوالی هست که ازبرای خودم هم پیش آمده و دلیلش را خودم هم نمی‌دانم. یکسری از من می‌پرسند شما ایران نبودید و خارج از کشور بودید؛ ولی من خارج از کشور نرفتم و ایران هستم. یکی از دلایلی که کم‌کار شدم شاید همین باشد که فکر می‌کنند من ایران نیستم.

کار نکردن آزارم می‌دهد

وی با بیان اینکه کار نکردن ازبرای امثال من آزاردهنده هست، افزود: من هیچ‌وقت نگفتم کار نمی‌کنم و همیشه هستم. از سن کم کار بازیگری را شروع کردم و جزو لاینفک وجودم، بازیگری هست. من با علاقه و عشق وارد عرصه بازیگری شده‌ام و کار نکردن ازبرای امثال من آزاردهنده هست. ولی متأسفانه نمی‌دانم به چه دلیل و دنبال این چرایی و دلایل آن هستم. واقعاً به چه دلیل آنقدر پیشنهادها کم شده و عمدتاً هم پیشنهادهایی که می‌شود پیشنهادهای خوبی نیستند.

رفته رفته فراموش می‌شویم

فکورصبور، تأکید کرد: هم اکنون هم در خیابان‌ها مرا می‌بینند یاد کاراکتر «دلنوازان» و «دردسرهای عظیم» می‌افتند و دوست دارم کارهایی چند پله‌ بالاتر انجام دهم. از طرفی دیگر هم بازیگران تازه آمده‌اند و گزیده انتخاب کردن هم سبب شده رفته رفته مرا فراموش کنند. با این اوصاف باز هم دلیل اصلی‌اش برایم روشن نیست.

هیچ‌وقت جزو باندی نبوده‌ام!

وی با اشاره به ماجرای اسف‌دفعه باندبازی و گروه‌گیم، خاطرنشان کرد: فکر می‌کنم آن موقع که من زیاد کار می‌کردم آنقدر باندبازی نبود. من از این واژه بدم می‌آید و کمتر می‌گویم «باندبازی» و «گروه‌گیم». شاید بعضی تهیه‌کنندگان هم با عده‌ای بازیگر و عوامل همکاری‌شان بیشتر هست دوست دارند همیشه با همان گروه کار کنند و افرادی را از بیرون وارد گروه خودشان نمی‌کنند. هیچ‌وقت جزو باندی نبوده‌ام! این‌ کم‌کاری ازبرای من خیلی اذیت‌کننده هست که سال‌ها کار کرده‌ام.  

ترجیح می‌دهند با بازیگران جوانِ تازه‌کار کار کنند

بازیگر مجموعه تلویزیونی «روزگار جوانی» گفت: مردم مرا در خیابان‌ها می‌بینند هم اکنون «روزگار جوانی»، «نرگس»،‌ «دلنوازان»، «دردسرهای عظیم»،‌ «کمکم کن» و «همسفر» را به یاد می‌آورند. ولی الان چه اتفاقی افتاده کمتر توفیق خدمت به مردم نصیب‌مان می‌شود؟ من بازیگری هستم که مردم را دوست دارم و از هیچ‌کوششی ازبرای ایفای نقش جذاب و تماشایی در مجموعه تلویزیونی‌های تلویزیونی، دریغ نکرده‌ام. البته فکر می‌کنم تهیه‌کنندگان و عوامل مربوطه ترجیح می‌دهند با بازیگران جوانِ تازه‌کار بیشتر کار کنند؛ ناگفته نماند بازیگران جویای نام و بعضاً مستعدی هم هستند.

به من می‌گفتند ترجیح دادی خانه‌نشین باشی!

وی در واکنش به منتشر شدن مطالبی منتسب به خودش درمورد انتخاب بازیگر از اینستاگرام، گفت: من منظورم این طور نبود ولی در حجم انبوهی منتشر شد. به گوشم می‌رسید می‌گفتند پیج اینستاگرام باز کنم بعضی متوجه می‌شوند مثلاً من ایرانم و اینجا هستم و می‌خواهم کار کنم. ولی این گفته و قصد را شاید من درست منتقل نکردم و شاید هم مردم بد برداشت کردند. البته دوستانی هم قبلاً به من گفتند به چه دلیل پیج اینستاگرام نداری و در این فضا بیشتر به همدیگر معرفی می‌شویم. به چه دلیل که بسیاری فکر می‌کنند تو ایران نیستی! یا خیلی‌ها فکر می‌کنند شاید تو ترجیح دادی خانه‌نشین باشی! ولی واقعاً این طور نیست.

صحبت‌های من ربطی به بالا بودن و پایین بودن فالوور فلان بازیگر ندارد

فکورصبور تأکید کرد: من گفتم خیلی از دوستان همدیگر را در اینستاگرام بیشتر معرفی می‌کنند و در جریان بود و نبود همدیگر قرار می‌گیرند و قصد دیگری نداشتم که در فضای مجازی طور دیگری وانمود شد. من گفتم در فضای اینستاگرام همه همدیگر را می‌بینند و همدیگر را دعوت می‌کنند مثلاً فلان نقش و کار به فلان بازیگر می‌خورد. و اصلاً صحبت‌های من ربطی به بالا بودن و پایین بودن فالوورهای فلان بازیگر ندارد.

فیلمنامه‌هایی که می‌فرستند نقش دلخواهم نیست

وی در خصوص پیشنهاد تلویزیونی، تصریح کرد: پیشنهاد تلویزیونی دارم ولی همیشه اعتقادم بر این هست نقش‌هایی را بپذیرم که چند درصد و جایگاهی بالاتر از نقش‌های قبلی‌ام باشند. در «دنگ و فنگ روزگار» هم گیم کردم به خاطر حضور همزمان در کلیپ «سه دزد» ازبرای نمایش خانگی، نقشم کوتاه بود و آن‌طوریکه دلم می‌خواست نبود. الان هم فیلمنامه‌هایی می‌فرستند ولی نقش دلخواهم نیست و فکر می‌کنم کار نکنیم بهتر هست تا کار بد انجام دهیم. حداقل یک پله یا دو پله باید بالاتر برویم و این سِیر نباید نزولی شود. این اتفاقات دست به دست هم داده تا وسواسی‌تر انتخاب کنم. پیشنهاد به من داده می‌شود ولی منتظرم یک کار متفاوت و مناسب درگیرم کند.

دوست دارم تئاتر کار کنم

این بازیگر سینما و تلویزیون با اشاره به اینکه دوست دارم تئاتر کار کنم، افزود: خیلی دوست دارم تئاتر کار کنم و پیشنهاد تئاتر هم می‌شود. ولی اینجا هم دوست دارم تئاتری کار کنم که حرفی ازبرای گفتن داشته باشد. هیچ‌وقت دوست نداشتم در یک شکل نمایشی تنها باشم. دوست دارم کاراکترهایی که انتخاب می‌کنم فرعی باشند و به جان و دل مخاطب بنشیند. به همین‌خاطر نمایشنامه‌ها را هم می‌خوانم و با وسواس انتخاب می‌کنم.

فیلمنامه خوب با اهمیت هست

وی در خاتمه خاطرنشان کرد: ازبرای من با اهمیت فیلمنامه خوب هست و البته کارگردان و عوامل هم اهمیت‌ دارند ولی درصورتیکه فیلمنامه‌ای خوب باشد حتماً آن کار خوب از آب درمی‌آید. درصورتیکه فیلمنامه خوب نباشد و بهترین بازیگران هم کنار هم قرار بگیرند آن کار خوب از آب درنمی‌آید. بعضی از پیشنهادهایی که شده عمدتاً فیلمنامه خوبی نداشته و نقش‌های جذاب و پویا هم کمتر پیشنهاد می‌شوند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *