رفیعی در مصاحبه با تسنیم: هدف اصلی وهابیت زیر سوال بردن اسلام ناب و مبارز هست/ سه جبهه پشت سر جریان وهابیت هست- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

حجت‌الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی استاد حوزه علمیه و از کارشناسان برجسته صداوسیما در گفت‌و‌گو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا با اشاره به سالروز تخریب قبور ائمه بقیع (ع) گفت: در طول تاریخ غالباً جریان‌های توحیدی مورد هجمه جریان‌های الحادی و انحرافی قرار می‌گرفت، به عنوان مثال، در ماجرای حضرت موسی (ع) ساحره‌ای پیدا شد که به اسم دین و توحید مردم را گوساله‌پرست کرد.

این استاد حوزه علمیه افزود: در وقت حضرت علی (ع) خوارج به اسم دین روی کار آمدند، همینطور که جلو بیاییم در وقت مرحوم کلینی نیز گروهی به اسم «قرامطه» به عنوان یک جریان انحرافی روی کار آمد که این عالم بزرگ درمورد آن گروه کتابی نوشت.

حجت‌الاسلام والمسلمین رفیعی گفت: یکی از جریانات انحرافی که ریشه در گذشته دارد جریان وهابیت هست، وهابیت در چهار پایه “تکفیر، تحریم، تخریب و خشونت” استوار هست، آنها همه را غیر از خود کافر می‌دانند، دستور تخریب قبور ائمه بقیع (ع) را دادند، توسل و زیارت و نذر تحریم کردند و …، یکی از اقدامات وقیحانه وهابیت جنایت آنها در هشتم شوّال در حدود ۹۰ سال پیش هست.

نو وهابیان، جریان کهن وهابیت را تأیید نمی‌کنند

وی اضافه کرد: اهل سنت کتاب‌های فراوانی درمورد جواز شفاعت، زیارت و حتی ساختن قبور دارند، اخیراً وهابیت به دو جریان تبدیل شدند که آیت‌الله مکارم شیرازی نیز در این باره کتابی با عنوان “وهابیت بر سر دوراهی” نوشته هست. نو وهابیان که «حسن بن فرحان مالکی» و امثال وی سردمداران آن هستند که جریان کهن وهابیت را تأیید نمی‌کنند.

این استاد حوزه علمیه خاطرنشان کرد: سه جبهه پشت سر جریان وهابیت هست: اول جبهه اعتقادی که عمر بن عبد الوهاب هست، دوم جبهه مالی که آل سعود هست و سوم جبهه سیاسی که آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها هستند. هدف اصلی آن‌ها زیر سوال بردن اسلام ناب و مبارز هست که به لطف خدا در این زمینه کمتر توفیق داشتند، حتی اهل سنت هم با این افراد همراه نیستند و به همین دلیل تا به امروز هم نتوانستند اقدامی علیه حرم مطهر پیامبر اکرم (ص) بکنند.

وهابیت یک بدعت و انحراف هست

حجت‌الاسلام والمسلمین رفیعی تصریح کرد: باید جوانان شیعه و سنی بیدار باشند و بدانند که حرف‌های چنین جریاناتی دینی و اسلامی نیست، وهابیت یک بدعت و انحراف هست و ما از جهت تئوری و نظری هیچ مشکلی در رد وهابیت نداریم. بنده در سال گذشته توفیق حضور در مدینه و در کنار قبرستان بقیع را داشتم، حدود ۸۰ درصد افراد اطراف قبرستان بقیع (ع) اهل سنت هستند، از مالزی، پاکستان و … حضور پیدا می‌کنند و تکریم می‌کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *