خبرهای کوتاه رادیو و تلویزیون| انتصاب تازه در برون‌مرزی صداوسیما/ مستند «انرژی‌های تجدیدپذیر» آماده پخش شد- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گفته خبرگزاری تسنیم، امروز رویدادهای مختلفی روی آنتن رادیو و تلویزیون می‌آید که در این بسته خبری مروری بر آن‌ها داریم:

انتصاب مدیر دفتر معاونت برون مرزی صداوسیما در سوریه

پیمان جبلی معاون برون مرزی صداوسیما طی حکمی ناجی چنانی را به سمت مدیر دفتر معاونت برون مرزی رسانه ملی در سوریه منصوب کرد. در این حکم آمده هست نظر به مراتب تعهد و تجارب مفید جنابعالی، به موجب این حکم با حفظ سمت به عنوان «مدیر دفتر برون مرزی در سوریه» منصوب می‌شود.

در ادامه این حکم آمده هست با توجه به اهمیت بسیار حضور فعال شبکه‌های برون‌مرزی در سوریه و به قصد تبیین نقش جبهه مقاومت در مرحله گذار از دوران حضور تکفیری‌ها و حامیان آن‌ها، مقتضی هست با هماهنگی کامل با واحدهای ستادی معاونت و با استفاده کردن از ظرفیت‌های دفتر، خدمت ها مورد احتیاج شبکه‌های برون مرزی را به نحو احسن تامین کنید. در این حکم از زحمات حسین مرتضی در دوران تصدی این مدیریت تشکر شده هست.

چنانی دانشجوی دکترای رابطه ها میان‌الملل و دیپلماتیک دانشگاه اسلامی لبنان هست وی دارای کارشناسی ارشد معارف اسلامی و حقوق از دانشگاه امام صادق(ع) هست. چنانی از سال ۸۱ تا ۹۰ گوینده خبر و مجری برنامه‌های گفتگوی سیاسی شبکه العالم بود و پیش از این سردبیر ارشد نیوزروم شبکه العالم (از سال ۸۱ تا سال ۸۷)، مدیر اتاق خبر شبکه العالم (از سال ۸۷ تا سال ۹۰)، مدیر کل اخبار شبکه العالم (از سال ۸۸ تا سال ۹۰) و مدیر دفتر شبکه پرس‌تی‌وی، آی کلیپ و هیسپان‌تی‌وی در لبنان (۱۳۹۲ الی ۱۳۹۴) بوده هست.

شروع رسمی فعالیت مدیران تازه صداوسیما

حجت‌الاسلام موسوی مقدم قائم مقام صداوسیما در جلسه تودیع و معارفه معاون حقوقی و امور مجلس سازمان، از نقش رسانه ملی در هدایت افکار عمومی و اهمیت درک شرایط موجود سخن گفت. وی در این مراسم با قدردانی از عبدالله زاده معاون پیشین این معاونت گفت: معاونت حقوقی و امور مجلس اکنون به جایگاه مناسبی رسیده و خلأهای موجود در تعامل میان رسانه ملی و مجلس شورای اسلامی‌ برطرف شده و کمبودهای سازمان در حوزه قوانین و ارتباطاتش، جبران شده هست.

قائم مقام رئیس رسانه ملی با اشاره به جایگاه رسانه ملی در فضای رسانه‌ای جامعه گفت: صداوسیما هدایت افکار عمومی را برعهده دارد و درک شرایط موجود بسیار با اهمیت هست. وی افزود: این معاونت می‌تواند همچون گذشته در نقش پشتیبانی کننده، بخشی از دفعه رسانه‌ای و تاثیر بر افکار عمومی را برعهده بگیرد.

حجت‌الاسلام موسوی مقدم نقش اصلی در این معاونت را بر عهده مدیران و کارشناسانی دانست که در بدنه این معاونت کار می‌کنند و ابراز امیدواری کرد: با همراهی مدیریت تازه مسیر روبه‌رشدی را همراه با موفقیت‌های رسانه‌ای و سازمانی شاهد باشیم.

در آخر این مراسم از تلاش های محمد‌علی عبدالله‌زاده قدردانی و حسن گروسی به عنوان معاون تازه این معاونت معرفی شد.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی مقدم همچنین در مراسم تودیع و معارفه مدیر کل آرشیو سازمان، آرشیو رسانه ملی را از حوزه‌های پیشرو در رسانه ملی دانست و گفت: در آرشیو سازمان صداوسیما نگهداری منبع ها صرفا نگهداری با شکل و شمایل موزه‌وار نیست بلکه آرشیو رسانه ملی همانند سازمان، پویا و فعال هست و از منبع ها آرشیوی آن می‌توان بسیار بهره‌برداری کرد.

وی با تاکید بر لزوم بهره‌برداری از سرمایه‌های سازمان گفت: آرشیو با اهمیت‌ترین گنجینه رسانه ملی هست و نگهداری، حفظ و به‌روز رسانی آن با همراهی و تلاش همکاران این اداره کل  میسور شده هست.

در آخر این مراسم از تلاش‌های ارزنده سعید انبارلویی قدردانی و حسین مهدیان به عنوان مدیرکل تازه آرشیو معرفی شد.

شرکت ۱۴۰ عروس و داماد در جشن عروسی «دعوت»

مجتبی کشاورز تهیه کننده ویژه برنامه رمضانی « دعوت » شبکه یک سیما با اشاره به معرفی زوج های واجد شرایط کمک خرج جهیزیه و حضور در جشن عروسی این برنامه گفت: علاوه بر زوج‌های مهمان در این برنامه ، از ۷۰ زوج دیگر نیز ازبرای شرکت در جشن عروسی دعوت به عمل آمد که این مراسم عروسی دست جمعی و باشکوه، پنج شنبه شب بصورت مستقیم از شبکه یک سیما نیز پخش شد.

کشاورز درمورد فرآیند کمک خرج جهیزیه به این زوج ها تصریح کرد: مدارک و اطلاعات هر یک از زوج ها تکمیل و در اختیار بنیاد کرامت آستان قدس رضوی قرار گرفته هست و پس از طی مراحل قانونی، از طریق دفاتر استانی این بنیاد به زوج های واجد شرایط تقدیم می شود. برنامه دعوت تنها معرف این زوج ها هست و در فرآیند بعدی  دخالت ندارد.

این تهیه کننده ادامه داد: همانصورت که بارها در قسمت های مختلف این برنامه عنوان شد هدف این برنامه ترویج فرهنگ ازدواج آسان و محبت میان زوجین بوده و برنامه دعوت ازبرای برگزاری مراسم عروسی جمعی،  هیچگونه کمک نقدی جمع آوری نکرده هست. مراسم مشترک عروسی ۱۴۰ زوج با همکاری شبکه یک سیما ، سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران  و بنیاد کرامت رضوی برگزار شده هست. وی از همدلی میهمانان و مردم ازبرای به تصویر کشیدن گوشه‌هایی از خوشبختی و محبت در  زندگی مشترک تشکر کرد.

مدیر اطلاعات و برنامه‌ریزی شبکه قرآن رسماً معرفی شد

آئین تکریم و معارفه مدیر واحد اطلاعات و برنامه ریزی شبکه قرآن و معارف سیما با حضور سید شهرام فرزین فر مدیرکل اطلاعات و برنامه ریزی معاونت سیما، حجت‌الاسلام محسن عرفاتی سرپرست و مدیران گروه‌های برنامه ساز و ستادی شبکه قرآن و معارف سیما برگزار شد.

در این جلسه عرفاتی ضمن خوش آمد به مهمانان و مدیر تازه این واحد، به اهمیت قسمت اطلاعات و برنامه ریزی ازبرای پاسداشت از بیت المال و رعایت حقوق سازمانی اشاره کرد و گفت: به لطف خدا و با حضور و زحمات عربلو در این حوزه و با لحاظ کردن ضوابط سازمانی توسط وی، اتفاقات خوبی در این زمینه‌ها افتاد.

سرپرست شبکه قرآن و معارف سیما بیان کرد: با توجه به تخصصی بودن این شبکه مابین دیگر شبکه‌های سیما، کار در آن با دشواری و حساسیت بیشتری دنبال می‌شود و الحمدلله تاکنون کاری در این واحد روی زمین نمانده و امیدواریم با حضور جناب صادقی و همکاری دیگر مدیران شبکه ادامه همین مسیر رو به رشد را شاهد باشیم.

در ادامه این جلسه که در سالن جلسات شبکه قرآن و معارف سیما برگزار شد، سید شهرام فرزین فر، مدیرکل اطلاعات برنامه ریزی معاونت سیما گفت: در تغییر و تحولات بعضی اوقات از آن ناگذیر هستیم و انتخاب بهینه می‌تواند فرایند را به صورت بهینه به سرانجام برساند.

وی از خدمت ها مثبت مدیر اطلاعات و برنامه ریزی این شبکه یاد کرد و توضیح داد: با توجه به اینکه معاونت سیما بزرگترین معاونت رسانه ملی محسوب می‌شود و از طرفی سر و سامان دادن سیستم جامع این معاونت از اهمیت بالایی برخوردار هست، لذا با توجه به تجربیات خوبی که از آقای عربلو سراغ داشتیم از ایشان خواستیم به ازبرای کل شبکه‌های این معاونت فعالیت داشته باشند.

فرزین فر اخلاق مداری و تعامل را مهمترین شاخصه واحدهای اطلاعات و برنامه ریزی خواند و بیان کرد: باید شاخصه‌ها را به شکل‌ای صیانت کنیم که فرآیند ازبرای هر سمت مثبت باشد و از این رو معلوم می‌شود که کار به درستی انجام شده هست.

در انتهای این مراسم حجت الاسلام عرفاتی از زحمات امیر عربلو در دوران تصدی این مدیریت تشکر و سید شهرام فرزین فر حکم مدیریت جعفر صادقی را به وی داد.

مروری بر موسیقی «دیوار‌به‌دیوار» در آی‌کلیپ

در «گراما کلیپ» با حضور عوامل تیتراژ مجموعه تلویزیونی‌ «دیواربه‌دیوار»، مسیر شکل‌گیری موسیقی این مجموعه تلویزیونی دنبال می‌شود. «دیواربه‌دیوار۱» در نوروز ۱۳۹۶ پخش شد و رؤیا تیموریان، پژمان جمشیدی، گوهر خیراندیش، فرهاد آئیش، ویشکا آسایش، یاسمینا باهر، حسن زارعی، علی شادمان، مجید شهریاری، آزاده صمدی، مهسا طهماسبی، جواد عسگری، شمسی فضل‌اللهی، رضا ناجی، مهوش وقاری و امیرمهدی ژوله در آن ایفای نقش کردند. مهرداد یکتا خواننده، محمدرضا یار شاعر و امیر محرم‌زاده آهنگساز تیتراژ پایانی این مجموعه تلویزیونی، مهمانان این قسمت از «گرامافیلم» هستند. «گرامافیلم» دوشنبه‌ ساعت ۲۳:۳۰ راهی آنتن می‌شود و بازپخش آن در ساعت ۰۷:۳۰ روز پس خواهد بود. مهرداد یکتا، امید محرم‌زاده و محمدرضا یار عوامل تولید این برنامه هستند.

«انرژی‌های تجدیدپذیر» آماده پخش شد

مستند تلویزیونی «انرژی‌های تجدیدپذیر» به کارگردانی وحید فرجی و تهیه‌کنندگی احمد شفیعی آماده پخش شد. تولید این مستند تلویزیونی یک سال پیش شروع شده بود و سازندگان آن در شهرهایی چون خراسان، اردبیل، اصفهان، گیلان و تهران، این مستند را جلوی دوربین برده‌اند. مستند «انرژی‌های تجدیدپذیر» با پرداختن به اهمیت تولید انرژی از طبیعت، تلاش کرده هست علل عدم رونق این قسمت را تحقیق کند.

این مستند در ۶ قسمت ۲۸ دقیقه‌ای تولید شده هست و به زودی از تلویزیون روی آنتن می‌رود.

پخش مجموعه «دست آفریده‌ها» از شبکه یک

برنامه «دست آفریده‌ها» با موضوع معرفی آثار هنری شهرهای مختلف ایران از شبکه یک پخش می‌شود. این مستند که هر روز ساعت ۱۷:۴۰ پخش می‌شود هنرهایی چون مسگری، زیلوبافی، گیوه بافی، نشرجی، مخمل‌بافی، زری‌بافی و… را به تصویر می‌کشد. معرفی استادکاران ماهر و مشهور هر یک از این رشته‌های هنری از دیگر قسمت های این مستند۲۰ قسمتی هست که در برنامه امروز هنر فیروزه‌کوبی تحقیق می‌شود. مستند دست آفریده ها کاری از گروه مستندشبکه یک سیماست که به تهیه کنندگی داوود سمواتی ازشنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۷:۴۰ به مدت وقت ۲۵ دقیقه پخش می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *