بلیت نیم بهاء سینماها در سراسر کشور تا ساعت ۱۵+ عنوان بهای بلیت- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گفته خبرگزاری تسنیم، شورای اکران با تایید مصوبه شورای صنفی نمایش کلیپ مبنی بر حذف نیم بها بودن بلیت سینما در روزهای شنبه عنوان کرد: سینماهای سراسر کشور می توانند علاوه بر نیم بها بودن قیمت بلیت در روزهای سه شنبه، دو سانس اول خود را تا قبل از ساعت شروع سانس ۱۵:۰۰ با هماهنگی دفتر پخش، کلیپ مورد نظر خود را به صورت نیم بها اکران کنند.

بر اساس این طرح که از اول مردادماه سال جاری لازم الاجرا خواهد بود طبق فروش برخط به محض تراکنش، سهم صاحبان سینما و پخش کننده کلیپ ها معلوم و توزیع می شود.
به قصد هماهنگی بیشتر در نحوه محاسبه و پرداخ

مالیات بر ارزش افزوده کلیپ و سینما مقرر شد انجمن سینماداران و شورای صنفی نمایش کلیپ، نشستی را پیرامون نحوه عملیاتی کردن و اجرای مصوبات قانونی به عمل آورند.

‌در این جلسه قیمت اصلاح شده سینماها بر اساس درجه سینما (مدرن، ممتاز و درجه یک و دو) با احتساب ارزش افزوده معلوم و مورد تایید شورا قرار گرفت که با توجه به تایید این مصوبه توسط ریاست سازمان سینمایی از اول مردادماه لازم الاجرا خواهد بود.(جدول به پیوست)

همچنین با درخواست شورای صنفی نمایش مبنی بر اکران آزاد کلیپ مستند «آبی رنگ آسمان» ساخته امیر رفیعی و کلیپ سینمایی «شکستن همزمان بیست استخوان» با نام میان المللی «رونا مادر عظیم» ساخته برادران محمودی به دلیل اکران همزمان در کشور افغانستان از شهریورماه سالجاری موافقت شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *