بخت «عروس تاریکی» از شنبه باز می‌شود/ «از یادها رفته» ادامه پیدا می‌کند؟- اخبار فرهنگی – اخبار تسنیم

به گفته خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، مجموعه تلویزیونی‌های ماه مبارک رمضان به ایستگاه پایانی رسیدند؛ حسین کرمی رئیس سیمافیلم در گفتگویی با خبرنگار خبرگزاری تسنیم عنوان کرد که سه مجموعه تلویزیونی تلویزیونی «برادر جان»،‌ «دلدار» و «از یادها رفته» را تصمیم ندارند ادامه بدهند. با این نکته مسئول اصلی مجموعه تلویزیونی‌سازی در تلویزیون قرار نیست هرکدام از مجموعه تلویزیونی‌های امسالِ رمضانِ تلویزیون فاز دومی داشته باشند.

ولی بعضی از عوامل مجموعه تلویزیونی «از یادها رفته» در گفت‌وگوهایی شائبه‌هایی را مبنی بر ادامه این مجموعه تلویزیونی مطرح کرده‌اند. تاکنون ۲۵ قسمت این مجموعه تلویزیونی روی آنتن رفته و البته پیش از آن تهیه‌کننده‌اش عنوان کرده ۵۰ قسمتی هست، آیا قسمت‌های دیگر آن در قالب فاز دیگری روی آنتن می‌رود؟

ادامه «از یادها رفته» ماجرایی شد

جواب این سوال را رئیس سیمافیلم در مصاحبه با تسنیم داد؛ کرمی تصریح کرد: « این که گفتند خرج‌ای که ازبرای این مجموعه تلویزیونی شد یک ششم مجموعه تلویزیونی «معمای شاه» هم نبوده هست یا به چه دلیل اجحاف شده ۵۰ قسمت بوده و به ۲۵ قسمت تبدیل شده هست؟! زمانی یک سریالی ایده‌پردازی و نوشته می‌شود امکان دارد ده‌ها قسمت و چندین فصل ازبرای آن پیش‌بینی شود ولی در وقت نظارت یک قسمت از این قسمت‌ها انتخاب شود. «از یادها رفته» بیشتر از ۲۵ قسمتی که روی آنتن رفت، بود. خود ما به جهت اینکه فصول مختلفی پیدا می‌کرد گفتیم در همین محدوده کفایت می‌کند.»

امیرحسین آشتیانی‌پور مدیر گروه کلیپ و مجموعه تلویزیونی شبکه یک هم در جواب به سوال خبرنگار تسنیم مبنی بر ادامه این مجموعه تلویزیونی در فازهای دیگر، خاطرنشان کرد: “فعلاً تصمیمی ازبرای ادامه‌اش نیست.”

«عروس تاریکی» بالاخره به آنتن رسید

«عروس تاریکی» مجموعه تلویزیونی تازه شبکه یک قرار بود هفدهم خردادماه به آنتن برسد ولی عوامل آن عنوان کردند در حال صداگذاری، اصلاح رنگ و موسیقی این مجموعه تلویزیونی تلویزیونی هستند. مدیر گروه کلیپ و مجموعه تلویزیونی شبکه یک با عنوان پخش این مجموعه تلویزیونی از شنبه بیست و پنجم خردادماه به خبرنگار خبرگزاری تسنیم، گفت: این مجموعه تلویزیونی ۶۰ قسمتی، از روز شنبه بیست و پنجم خردادماه ساعت ۲۲:۱۵ روی آنتن شبکه یک سیما می‌رود. مخاطبین از شنبه تا چهارشنبه این ساعت می‌توانند تماشاگر این مجموعه تلویزیونی باشند. پنج‌شنبه‌ها طبق روال کلیپ سینمایی روی آنتن می‌رود و جمعه‌ها هم خلاصه قسمت‌های هفته را مخاطبین می‌توانند دنبال کنند.

«سیدمهدی شجاعی» مجموعه تلویزیونی می‌نویسد

وی در جواب به این سوال که آیا شبکه یک ازبرای محرم و صفر مجموعه تلویزیونی ویژه‌ای را تدارک دیده هست، افزود: «عروس تاریکی» تا نزدیکی‌های محرم مجموعه تلویزیونی شبکه یک خواهد بود. ازبرای محرم یک سریالی را درنظر گرفتیم که فیلمنامه آن با همکاری سیدمهدی شجاعی و برادر ایشان در دست انجام هست. منتظر هستیم کارهای اداری آن توسط سیمافیلم انجام شود ولی به امسال نمی‌رسد. چون سیمافیلم عنوان کرده مجموعه تلویزیونی محرمی شبکه یک سیما را تأمین خواهد کرد. ان‌شاالله این کار محرمی به سرانجام برسد یک اتفاق خاص در سال‌های گذشته تلویزیون به شمار می‌رود. البته که این فیلمنامه تاریخی نیست ولی ارتباط مستقیم با امام‌حسین(ع)، ارادت به حضرت و آداب زیارت و از این ماجراها را به تصویر خواهد کشید.

«پس از آزادی» زمستان می‌آید

آشتیانی‌پور در خصوص مجموعه تلویزیونی «پس از آزادی» باشه‌آهنگر، تصریح کرد: ۵۰ درصد از «پس آزادی» تصویربرداری شده و در بازبینی‌ها هم کار خوبی از آب‌ درآمده هست. احتمالاً در کنداکتور دی‌ماه قرار می‌گیرد یا درصورتیکه مراحل فنی آن به آخر نرسد در هفته‌های پس از دی به روی آنتن خواهد رفت. البته باید سیمافیلم و معاونت سیما هم نظر نهایی بدهند که با توجه به مجموعه تلویزیونی‌های شبکه‌های دیگر، «پس از آزادی» چه زمانی روی آنتن برود. به چه دلیل که پیش از این دست شبکه‌ها خالی از مجموعه تلویزیونی بود ولی خوشبختانه الان مجموعه تلویزیونی‌های جدیدی در دست کار هست که باید بنابر ژانرهای متنوع روی آنتن بروند تا مخاطب با کارهای متفاوت و متنوعی مواجه شود.

*سعید سعدی تهیه‌کننده مجموعه تلویزیونی «پس از آزادی» پیش از این عنوان کرده بود: خسرو شهراز، رضا داوود نژاد، اندیشه فولادوند، اصغر همت، قاسم زارع، مرتضی اسماعیل کاشی، سام کبودوند، آزاده سیفی، سارا شاهرودیان، حسین باشه آهنگر،‌ رامین سیار دشتی،  و … از بازیگران اصلی این مجموعه تلویزیونی هستند که تا به حال مقابل دوربین رفته‌اند. در یک خطی قصه این مجموعه تلویزیونی آمده هست: هر روز با عطر گل‌های باغ‌های شهریار از خواب بلند می‌شدم، مادرم خدابیامرز یه باغچه خوشگل داشت که همیشه سرش گرم بود. بنده خدا اکثر مواقع تنها بود. بابام که راننده بیابون بود صبح تا شب پشت نفتکش اش دنده عوض می‌کرد و بنزین جا به جا می کرد. مسیر نزدیکش چهار پنج ساعت ترافیک انبار ری تا پمپ بنزینای جنوب و مرکز تهران بود. صبح ها زودتر می‌رفت تا دفعه بهتر بهش بخوره. اگه هوا سرد بود و مشکلی ازبرای مناطق سردسیر پیش نمی‌اومد، بارش و عوض می‌کردن و می‌فرستادنش سمت همدان آذربایجان کردستان چه می‌دونم استان های سردسیر و برف گیر. این آخریا زیاد حالش میزون نبود خودش چیزی نمی‌گفت ولی ماها که می فهمیدیم. توی خونه‌ای که پدر مادر توش نباشه هیچی نمی تونه جاشونو پر کنه…

گامِ بلند شبکه یک ازبرای ساخت مجموعه تلویزیونی طنز

وی درمورد ساخت مجموعه تلویزیونی‌های طنز در شبکه یک، گفت: می‌دانید که ما ازبرای نوروز ۹۹ و رمضان ۹۹ با عوامل دو مجموعه تلویزیونی «پایتخت۶» و «نون…خ۲» قرارداد بستیم تا این دو کار به شبکه یک برسند. این اتفاق خوبی هست، چون هم مخاطب دوست دارد این مجموعه‌ها ادامه پیدا کند و هم تلویزیون خواهان مجموعه تلویزیونی‌های طنز مخاطب‌پسند هست. البته که چند فیلمنامه دیگر طنز هم کار می‌شود که ان‌شاالله به نتیجه برسند جزئیات آن‌ها را عنوان خواهیم کرد.

به گفته تسنیم، مجموعه تلویزیونی «عروس تاریکی» به کارگردانی محمود معظمی که از روز شنبه بیست و پنجم خردادماه ساعت ۲۲:۱۵ پخش خود را در شبکه یک سیما شروع می‌کند قصه زن و شوهری به نام سیمین و سیاوش را روایت می‌کند که پس از سال ها جدایی، قصد بازگشت به هم را دارند. در این مسیر ازبرای ساخت زندگی تازه باید با مهارت های زندگی آشنا شوند و با تلاش و امید و گذشت خوشبختی را بنا کنند. رضا کیانیان، رویا نونهالی، نرگس محمدی، سپیده خداوردی، فریبا کوثری، لوون هفتوان، سید مهرداد ضیایی، شهرزاد کمال زاده، مهوش صبرکن، رحمان باقریان، فلور نظری، شهاب شادابی، ساناز سعیدی، شمسی فضل الهی، مریم کاویانی، مهسا هاشمی، محمدرضا هاشمی، سعید رضایی و…. در این کلیپ به ایفای نقش می‌پردازند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *